خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1386/06/18 14:29:00
سرویس فرهنگی
رییس هیات پارلمانی اندونزی:

باید از فرصت‌های جهانی شدن در جهت مصاف با چالشها استفاده کنیم

رییس هیات پارلمانی اندونزی گفت: ما باید از فرصت‌های جهانی شدن استفاده کرده و به مصاف چالش‌های آن برویم؛ هم‌چنین باید مهارت‌های خود را در IT و مخابرات افزایش دهیم. چون این مسایل از مهم‌ترین مسایل جهانی شدن است.

پاتریسمورین رییس هیات پارلمانی اندونزی گفت: از تمهیدات بسیار عالی برای برگزاری کنفرانس تشکر داریم و ما طی جلسات سه روز این مجمع به توانمندسازی APA پرداخته و بیانیه تهران ایران را موظف کرده تا گروه‌های کاری راه‌اندازی کنند و مطالب مورد نظر مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، وی تصریح کرد: آسیا از کشورهای فرهنگ‌ها و نظام‌های سیاسی مختلف به وجود آمده است. بنابراین ما چالش‌های مشترکی را پیش رو داریم و استقبال می‌کنیم از اسنادی که گروه کاری ایران برای این مجمع تهیه کرده‌اند.

پاتریسمورین با اشاره به این که ما منتظر دستور کار و مقررات حاکم بر APA هستیم ابراز امیدواری کرد تا بتوانیم مطالبی را تهیه کنیم که ما را به جلو پیش برد.

وی گفت: در خصوص پیش‌نویس‌های مطرح شده هیات اندونزی بر این نظر است که سند آسیایی حیاتی است و باید تصویب شود. بنابراین با توجه به مفاد حقوقی که دارد و هم‌چنین موضوعاتی چون پیشبرد همکاری پارلمانی آسیا چنین چیزی ضروری است.

وی در ادامه با تصریح بر این که باید محافل مشابهی راه‌اندازی شود و به دنبال اهداف پیمان دوستی باشیم تصریح کرد: ما اگر همکاری شورای اجرایی را نداشته باشیم پیمان دوستی آسیایی با مشکل روبرو می‌شود. در این راستا از کنفرانس وزرای خارجه آسیا که در نوامبر آینده در ایران برگزار می‌شود استقبال می کنیم.

وی هم‌چنین یادآور شد: در مسایل آموزش و پرورش نیز باید توجه جدی داشت و تمام این مسایل از جمله نکاتی هستند که دولت‌ها باید روی آن تاکید کرده و امکانات بیشتری برای آن فراهم کنند.

پاتریسمورین با تاکید بر این که هیات پارلمانی اندونزی به فقرزدایی در آسیا تاکید می‌کند و باید همکاری کشورهای APA در این زمینه بیشتر باشد، گفت: باید بتوان از مزایای جهانی شدن استفاده کرد؛ بنابراین ما تاکید می‌کنیم که بخش‌های خصوصی و دولتی بسیج شوند تا فقر در آسیا کاهش یافته و برنامه مناسبی در این زمینه اعمال شود.

رییس هیات پارلمانی اندونزی با اعلام حمایت از گفت‌وگوی تمدن‌ها برای از بین رفتن فاصله‌ها بین شرق و غرب و مسلمان و غیرمسلمان تصریح کرد: ما بر این نظر هستیم که می‌توانیم فرهنگ صلح را از طریق پیشبرد دیالوگ در ادیان و مذاهب پیگیری کنیم.

وی با تاکید بر این که برای مبارزه با فقر باید به سختی کار کرد و در تمامی سطوح جامعه پیگیری شود؛ ضمن قدردانی از گروه کاری ایران خاطرنشان کرد: ما در حال حاضر استانداردی برای اعمال پروژه‌های مختلف از جمله مبارزه با فساد اداری در آسیا داریم.

وی افزود: ما از این پیشنهاد باید برای راه‌اندازی یک بازار انرژی آسیایی نیز استفاده کنیم. آسیا می‌تواند نقش مهمی در این زمینه ایفا کند، تا بازار یکپارچه انرژی آسیایی به وجود آید. هم‌چنین باید به فکر راه‌اندازی صندوق پول آسیایی باشیم.

رییس هیات پارلمانی اندونزی یادآور شد: باید افتخارات جدیدی به خرج داد تا بتوان مشکلات اقتصادی اجتماعی جوانان خود را حل کنیم. تا در این راستا بتوانیم همگرایی اقتصادی منطقه را درآینده نزدیک محقق کنیم.

 

 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet