هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

اکبریان: بحران مالی جهان بر خودروسازی ایران چندان تاثیری ندارد

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: تاثیرات منفی بحران مالی جهان بر صنعت خودروسازی ایران چندان گسترده نخواهد بود.
شنبه 21 دی 1387 ساعت 12:29

عزیز اکبریان" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه بحران مالی جهان تاثیرات منفی بسیاری بر صنعت خودروسازی در اروپا و آمریکا گذاشته است، تصریح کرد: مشکلات بوجود آمده یقیناً تاثیراتی بر خودروسازی ایران نیز خواهد داشت، اما این تاثیرات چندان گسترده نخواهد بود.

وی در تشریح دلایل تاثیرپذیری حداقلی صنعت خودروسازی کشور ما از بحران مالی جهان خاطرنشان کرد: یک دلیل این است که بسیاری از خودروهای تولیدی نیاز داخلی را تامین می کنند و در واقع  90 دصد محصولات خودروسازان ایران در داخل کشور به فروش می‌رسد و آن دسته از خودروها که در کشور مونتاژ می شود محدود است و دوم اینکه صنعت خودروسازی در کشور انحصاری است به آن معنا که در دست دولت است.

وی تصریح کرد: دولت با وضع عوارض گمرکی واردات را کنترل می‌کند چرا که دو شرکت بزرگ سایپا و ایران خودرو که زیر نظر دولت فعالیت می‌کنند اگر بخواهند با شرکت‌های خارجی رقابت کنند به آستانه تعطیلی کشانده می‌شوند.

نماینده کرج خاطرنشان ساخت: این بحث در مورد خودروهای دیزلی مصداق ندارد و ممکن است تاثیرات بحران مالی جهانی بر این بخش بیشتر باشد.

اکبریان در ادامه در خصوص صادرات خودرو گفت: می‌توان ادعا نمود که تاکنون از صادرات خودرو سودی نبرده‌ایم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000