آغاز هفته وحدت
1387/10/22 14:26:00
سرویس سیاسی

ابوترابی‌فرد: نمایندگان لوایح هدفمند کردن یارانه‌ها و بودجه را با الهام از ابلاغیه رهبر انقلاب بررسی کنند

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان در مورد لوایح هدفمند نمودن یارانه‌ها و بودجه سال ۱۳۸۸ با الهام از سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری تصمیم بگیرند.

"محمد حسن ابوترابی‌فرد" با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی برنامه پنج‌ساله پنجم از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: این سیاست‌ها بارویکرد مبنایی پیشرفت و عدالت ابلاغ شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت وی افزود: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در حوزه فرهنگ به زنده نگاه داشتن اندیشه امام(ره) به عنوان یک معیار اساسی در سیاستگذاری و برنامه‌ریزی‌ها و مقابله با جریان‌های انحرافی تاکید فرمودند.

ابوترابی‌فرد با اشاره به رویکرد مقام معظم رهبری در حوزه سیاست‌های سیاسی‌، امنیتی گفت: در این بخش ایشان حمایت از آزادی‌های مشروع و صیانت از حقوق اساسی ملت و تقویت مشارکت مردم را یادآور شدند.

وی افزود: در حوزه سیاست‌های اقتصادی نیز ایشان بر ضرورت تغییر نگاه به نفت و گاز و درآمدهای حاصله از آن و ضرورت هدفمند نمودن یارانه‌ها و تحقق رشد اقتصادی حداقل 8 درصد قطع پیوند بودجه جاری کشور از درآمدهای نفتی تاکید داشتند.

نایب رییس مجلس ابراز امیدواری کرد نمایندگان در آستانه بررسی و تصویب لایحه پیشنهادی دولت در مورد هدفمند نمودن یارانه‌ها و تصویب بودجه سال 1388 با الهام از سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری و در راستای تحقق برنامه پنج ساله و دستیابی به چشم انداز 20 ساله تصمیم بگیرند و مسیر رشد و توسعه و اعتلای فرهنگی و رشد اقتصادی کشور را هموار فرمایند.

 

ناکارآمدی سازمان ملل در جنایات غزه

ابوترابی‌فرد در ادامه با اشاره به مقاومت مردم غزه گفت: فاجعه غزه همچنان به عنوان مسئله نخست جهان اسلام و دنیای امروز است.

وی افزود: 16 روز از مقاومت تحسین برانگیز  برآمده از ایمان مردم مظلوم، شجاع و غیور غزه می‌گذرد که دستاوردهای ماندگاری را به همراه داشته است.

نماینده مردم قزوین تصریح کرد: نهادینه شدن روح مقاومت و پایداری با خون پاک شهدای افتخار آفرین غزه از جمله دستاوردهای این مقاومت است.

وی یاس دشمن از سرکوب انتفاضه و در هم شکستن اراده استوار ملت مظلوم و مقاوم فلسطین که با هدف سرکوب و نابودی عنصر مقاومت در منطقه دست به این تجاوز جنایتکارانه زده است را از دیگر دستاوردهای این حرکت است.

نایب رئیس مجلس خاطرنشان کرد: اعتراف وزیر امور خارجه جعلی رژیم صهیونیستی بیانگر این حقیقت است که حماس مقاوم و زنده و پیروز است.

وی افزود: بار دیگر نقاب از چهره سفاک و بی ترمم و جنایتکار رژیم اشغالگر اسرائیل برگرفته شد و جامعه جهانی شاهد ددمنشی سفاک‌ترین رژیم نژادپرست معاصر گردید.

ابوترابی فرد گفت: حدود 821 شهید فلسطینی که نزدیک به یک سوم آنان را کودکان خردسال تشکیل می‌دهند به شهادت رسیدند و بیش از سه هزار نفر مجروح شدند و نهادهای بین‌المللی بویژه شورای امنیت سازمان ملل بار دیگر ناکارآمدی خود را به نمایش گذاردند و در برابر چشمان بهت زده جهانی که فریاد مرگ بر آمریکا و اسرائیل را در فضای گیتی طنین انداز نمودند عملاً از رژیم سفاک اسرائیل حمایت کردند و کنگره آمریکا در کنار رژیم خون‌ریز اسرائیل و رویاروی جهان و اسلام موضع گرفت.

نماینده قزوین خاطرنشان کرد: بار دیگر پرده از چهره سیاه تعدادی از دولتمردان خائن عرب که نام اسلام را یدک می‌کشند برداشته شد. رژیم‌هایی که دست در دستان ناپاک استکبار جهانی و رژیم سفاک اسرائیل داشته و دارند و در قتل عام مردم غزه شریک می‌باشند.

وی گفت: مجلس شورای اسلامی با بیان شفاف و اقدامات جدی در برابر این فاجعه هولناک مواضع صحیحی را اتخاذ نمود و علاوه بر راهپیمایی همکاران گرانقدر در محکومیت تجاوز اسرائیل به سرزمین غزه، با تصویب طرح دو فوریتی بر ضرورت حمایت کامل دولت از مردم غزه و فلسطین و محاکمه سران جنایتکار اسرائیل تاکید نمود.

وی افزود: تصویب قطعنامه پیشنهادی هیات پارلمانی جمهوری اسلامی با مفاد محکومیت قاطع رژیم اشغالگر اسرائیل در نشست مجمع مجالس آسیایی در اندونزی و تشکیل هیات تروئیکای APA در راستای قطع حملات و تجاوز اسرائیل و شکستن محاصره مردم غزه و آزادی زندان فلسطینی بویژه نمایندگان قانونی مردم فلسطین بود.

ابوترابی فرد ادامه داد: در همین راستا مسافرت اینجانب به لبنان برای حضور در نشست اتحادیه عرب و ارائه گزارش از اقدامات مجلس شورای اسلامی و مذاکره با مقامات ارشد دولت لبنان صورت گرفت .

نایب رئیس مجلس با اشاره به سفر دکتر لاریجانی به کشورهای سوریه، لبنان و اردن اظهار داشت: سفر ریاست مجلس شورای اسلامی به منطقه که گزارش آن را ارائه خواهند داد نیز در راستای اقدامات دیپلماتیکی بود که در حمایت از غزه صورت گرفت.

نایب رئیس اول مجلس در پایان ایام سوگواری تاسوعا و عاشورا و شهادت حضرت اباعبدالله الحسین و  اصحاب باوفای  آن حضرت و اهل بیت پیامبر را به ملت ایران و جهان اسلام تسلیت گفت و ابراز امیدواری کرد مکتب عاشورا برای همیشه مشعلی فروزان فراروی جهان تشیع و عالم اسلام و آزادگان جهان برافروخته و نور افشان باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet