ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1387/10/24 15:40:00
سرویس کمیسیون ها

کمیسیون آموزش و تحقیقات راهکارهای تقویت جایگاه مراکز تربیت معلم در نظام آموزشی را بررسی کرد

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز خود به بررسی راهکارهای تقویت جایگاه مراکز تربیت معلم در نظام آموزش و پرورش پرداخت.

"محمد علی حیاتی" مخبر کمیسیون آموزش و تحقیقات در گفتگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: در این جلسه که با حضور دکتر احمدی رئیس مرکز هماهنگی مراکز تربیت معلم و آموزشکده های فنی برگزار شد، جایگاه مرکز تربیت معلم در نظام آموزش و پرورش مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه از نظر ما این جایگاه به درستی دیده نشده خاطرنشان کرد: متاسفانه چند سالی است که از مجاری غیر از مراکز تربیت معلم از قبیل حق التدریس‌ها، فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها و سرباز معلم‌ها نیاز ما تامین می‌شود در واقع نیروهایی بکار گرفته می‌شوند که برای این کار تربیت نشده‌اند و وقتی وارد سیستم می‌شوند بر آموزش ما تاثیرات نامطلوبی می‌گذارند.

مخبر کمیسیون آموزش و تحقیقات یادآور شد: در گذشته یک معاونت انسانی در وزارتخانه وجود داشت که متاسفانه این معاونت حذف شده و در ساختار جدید تشکیلات کم رنگی به عنوان مرکز هماهنگی تربیت معلم و آموزشکده‌های فنی زیر نظر معاونت آموزش فعالیت می‌کند که جایگاه بسیار ضعیفی دارد.

وی گفت: دو سال پیش به منظور تقویت جایگاه تربیت معلم قرار شد تشکیلاتی به عنوان مجتمع آموزش عالی پیامبر اعظم (ص) تشکیل شود که آموزشکده‌های فنی و مراکز تربیت معلم را اداره کند اما متاسفانه هنوز اساسنامه و هیات امنای این مجتمع به طور جدی شکل نگرفته است.

حیاتی تصریح کرد: مقرر شد جلسه آینده نشستی با وزیر آموزش و پرورش و معاونانشان داشته باشیم و راهکارهای تقویت جایگاه مراکز تربیت معلم در نظام آموزش و پرورش را بررسی کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet