انتخابات ریاست جمهوری
1386/06/19 15:18:00
سرویس سیاسی

نایب رییس مجلس نمایندگان جمهوری یمن با نایب رییس مجلس شورای اسلامی دیدار کرد

جعفر سعید باصالح، نایب رییس مجلس نمایندگان جمهوری یمن در دومین روز برگزاری اولین اجلاس شورای اجرایی مجمع مجالس آسیایی پیش از ظهر امروز دوشنبه با حجت‌الاسلام ‌والمسلمین ابوترابی‌فرد، نایب رییس مجلس دیدار و پیرامون مسائل مهم منطقه‌ای و همکاری‌های پارلمانی به بحث و گفت‌وگو پرداخت.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در این دیدار جعفر سعید باصالح، ضمن تقدیر از تلاش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران برای ارتقاء جایگاه جهانی آسیا و اقدامات همگرایانه ایران، اظهار امیدواری کرد که با رشد و تقویت سازمان‌های منطقه‌ای به ویژه مجمع مجالس آسیایی، شاهد توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر کشورهای آسیایی باشیم.

وی هم‌چنین با اشاره به مشترکات دینی، فرهنگی، جغرافیایی و تاریخی دو کشور بر ضرورت گسترش روابط در همه‌ی زمینه‌ها تأکید کرد.

ابوترابی فرد نیز ضمن قدردانی از حمایت‌های بی‌دریغ مجلس نمایندگان جمهوری یمن و حضور فعال هیأت یمنی در این اجلاس، اظهار امیدواری کرد که با تصویب اسناد این اجلاس، گام بلندی در راستای ارتقاء فرهنگی، سیاسی و اقتصادی آسیا برداشته شود.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که جمهوری اسلامی ایران از ظرفیت‌های گسترده‌ای در زمینه‌های مختلف علمی برخوردار است بر آمادگی کشورمان در برقراری این‌گونه همکاری‌ها با سایر کشورها به ویژه یمن تأکید کرد.

 


 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet