هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

نایب رییس مجلس نمایندگان جمهوری یمن با نایب رییس مجلس شورای اسلامی دیدار کرد

سرویس سیاسی
جعفر سعید باصالح، نایب رییس مجلس نمایندگان جمهوری یمن در دومین روز برگزاری اولین اجلاس شورای اجرایی مجمع مجالس آسیایی پیش از ظهر امروز دوشنبه با حجت‌الاسلام ‌والمسلمین ابوترابی‌فرد، نایب رییس مجلس دیدار و پیرامون مسائل مهم منطقه‌ای و همکاری‌های پارلمانی به بحث و گفت‌وگو پرداخت.
دوشنبه 19 شهریور 1386 ساعت 15:18

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در این دیدار جعفر سعید باصالح، ضمن تقدیر از تلاش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران برای ارتقاء جایگاه جهانی آسیا و اقدامات همگرایانه ایران، اظهار امیدواری کرد که با رشد و تقویت سازمان‌های منطقه‌ای به ویژه مجمع مجالس آسیایی، شاهد توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر کشورهای آسیایی باشیم.

وی هم‌چنین با اشاره به مشترکات دینی، فرهنگی، جغرافیایی و تاریخی دو کشور بر ضرورت گسترش روابط در همه‌ی زمینه‌ها تأکید کرد.

ابوترابی فرد نیز ضمن قدردانی از حمایت‌های بی‌دریغ مجلس نمایندگان جمهوری یمن و حضور فعال هیأت یمنی در این اجلاس، اظهار امیدواری کرد که با تصویب اسناد این اجلاس، گام بلندی در راستای ارتقاء فرهنگی، سیاسی و اقتصادی آسیا برداشته شود.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که جمهوری اسلامی ایران از ظرفیت‌های گسترده‌ای در زمینه‌های مختلف علمی برخوردار است بر آمادگی کشورمان در برقراری این‌گونه همکاری‌ها با سایر کشورها به ویژه یمن تأکید کرد.

 


 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000