خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1387/10/27 16:20:00
سرویس صحن
محمد جواد لاریجانی طراح و موسس اولین روزنامه الکترونیکی ایران:

خانه ملت ریشه‌دارترین سایت خبری کشور است

دکتر محمد جواد لاریجانی طراح و موسس اولین روزنامه الکترونیکی ایران گفت: خانه ملت ریشه‌دارترین سایت خبری در کشور است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، دکتر "محمد جواد لاریجانی" رئیس مرکز تحقیقات فیزیک نظری و طراح و موسس اولین روزنامه الکترونیکی ایران (خانه ملت) در نشست مشترکی با سردبیر و اعضا این رسانه و برخی مدیران ارشد مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دفتر مطالعات سیاسی وزارت خارجه، مرکز پژوهش‌های مجلس و مرکز تحقیقات فیزیک نظری، سه مرکزی است که من در این 30 سال پس از انقلاب تاسیس کرده ام و هر سه را همانند فرزندان خود دوست دارم. روزنامه خانه ملت هم برای من همینگونه است.

وی در این نشست که با حضور "علی افراشته" رئیس سازمان اداری و "غلامرضا رسولی‌زاده" مدیر کل فرهنگی و روابط عمومی مجلس برگزار شد، با بیان اینکه یکی از انتخاب های مناسب دکتر "علی لاریجانی" رئیس مجلس، انتخاب آقای "علی افراشته" به عنوان رئیس سازمان اداری مجلس بوده، ابراز امیدواری کرد که بزودی روزنامه خانه ملت جایگاه واقعی خود را پیدا کند.

رئیس مرکز تحقیقات فیزیک نظری خاطرنشان کرد: مجلس در سیستم حکومتی ما جایگاه خاصی دارد و بهترین و مهمترین مباحث در مجلس مطرح می شود منتهی چون در‍‍‍‍ِ مجلس بسته است بسیاری از این مباحث بیرون نمی آید.

وی با بیان اینکه ایده تبدیل سایت خانه ملت به خبرگزاری ایده خوبی است، یادآور شد: دوستان خانه ملت باید بدانند که پتانسیل های این رسانه بسیار بالاست که باید با این پتانسیل آشنا شده و آن را به منصه ظهور برسانند.

لاریجانی با بیان اینکه نمایندگان احتیاج به ترزیق اطلاعات دارند، تصریح کرد: برای بالابردن اطلاعات نمایندگان می توان ستون های مختلفی را در سایت طراحی کرد که در آن مطالب کارشناسی در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی قرار گیرد. برای این کار می توانید از کارشناسان مرکز پژوهشهای مجلس و همچنین دیگر کارشناسان بهره بگیرید.

وی افزود: نمایندگان باید احساس کنند تمام نیازهای خبری شان را می توانند از طریق این سایت برطرف کنند، پوشش کامل اخبار صحن مجلس و کمیسیون ها، اخبار سایر مجالس دنیا، اخبار مهم ایران و جهان می تواند در جذاب و مفیدتر شدن خانه ملت تاثیرگذار باشد.

لاریجانی با بیان اینکه ادبیات خانه ملت باید فاخر باشد، اظهار داشت: خوب است که در کارتان قدری هنرمندی وارد کنید چون شما با فکر مردم در تماس هستید.

رئیس مرکز تحقیقات فیزیک نظری به ضرورت تغییر گرافیک سایت خانه ملت اشاره کرد و گفت: باید لپ تاپ هایی در اختیار خبرنگاران قرار گیرد تا بتوانند هر زمان و در هر کجا در اختیار سایت باشند و اخبار را پوشش دهند.

وی با تاکید بر ضرورت آموزش زبان های خارجی به خبرنگاران یادآور شد: خبرنگاری که زبان نداند نمی تواند خبرنگار خوبی در دنیای امروز باشد بنابراین لازم است برای خبرنگاران کلاس های آموزشی بگذارید و مشوق هایی برایشان در نظر بگیرید، همچنین لازم است در حال حاضر نیز از افرادی که به زبان انگلیسی و عربی تسلط دارند بهره بگیرید.

لاریجانی تصریح کرد: ناب ترین اخبار مجلس، هیات رئیسه و مدیران ارشد مجلس باید از طریق سایت خانه ملت منتشر شود و اخبار دست اول مجلس در اختیار خبرنگاران خانه ملت قرار بگیرد.

رئیس اسبق مرکز پژوهشهای مجلس بر فراهم کردن فضای کاری مناسب برای سایت خانه ملت تاکید کرد و گفت: تامین زیبایی های مادی و محیطی بر عهده سازمان اداری است و زیبایی های اخلاقی و کاری با شما خبرنگاران است.

وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص خط قرمزهای خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد: تقابل مجلس و دولت نه به مصلحت دولت و نه مجلس و نه مملکت است، البته بحث راجع به موضوعات  مهم مملکت خط قرمز نیست ومی توانید دولت را نقد کارشناسی کنید.

 لاریجانی با تاکید بر اینکه نقد کارشناسی، خط قرمز نیست، یادآور شد: شما به عنوان بخشی از نظام باید همه مسائل را نقد کارشناسی کنید همچنین می توانید از زبان نمایندگان به نقد محتوایی بپردازید. البته با کاریکاتور و طنز هم می توانید انتقاد کنید.

مهندس علی افراشته رئیس سازمان اداری مجلس هم در ادامه این نشست اظهار داشت: اینکه سایت خانه ملت به صورت یک رسانه مرجع در بیاید و به یک اتاق فکر دو طرفه تبدیل شود از

دغدغه های دکتر لاریجانی بود که با عنایت به چهارچوب ترسیم شده برای ما و تغییر مدیریت ها و حضور پر انرژی دوستان و رهنمودهای ایشان امیدواریم شاهد تحول جدی در این عرصه باشیم.

وی گفت: به مناسبت دهمین سالگرد سایت خانه ملت قرار است از همه مسئولین و کادر خبرگزاریها و اصحاب رسانه های مکتوب و شخصیتهایی همچون شما (دکتر محمد جواد لاریجانی) دعوت به عمل آوریم تا در مراسمی که در صحن مجلس برگزار می شود حضور یابند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet