خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1387/10/30 16:58:00
سرویس بین الملل

سروری: باید احساس نیاز به ارتش واحد را در میان کشورهای اسلامی بوجود آوریم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تشکیل ارتش واحد اسلامی امر پسندیده‌ای است اما طرح زود هنگام آن بدون فراهم کردن زمینه‌های لازم، نتیجه مطلوب را نخواهد داد.

"پرویز سروری" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص خبر منتشر شده در رسانه ها مبنی بر پیگیری برخی نمایندگان برای تهیه طرح تشکیل ارتش مشترک کشورهای اسلامی اظهار داشت: اصل موضوع امر پسندیده ای است چون کشورهای اسلامی هر چقدر بتوانند تعامل بیشتری با یکدیگر داشته باشند و یک قدرت بازدارنده ای را ایجاد کنند، نقش آفرینی بیشتر و موثرتری در عرصه جهانی خواهند داشت.

وی افزود: نکته اساسی این است که برای رسیدن به این هدف اول باید استحکام سازمان کنفرانس اسلامی بیشتر شود تا زمینه برای این نوع تعاملات فراهم گردد.

سروری با بیان اینکه بعضی اعضای سازمان کنفرانس اسلامی به شدت متاثر از قدرت های بزرگ هستند، یادآور شد: این کشورها قطعا نمی توانند همکاری جدی در این زمینه با ما داشته باشند در واقع ممکن است برخی کشورها از اینکه این اقدام برایشان هزینه آور باشد خوف و نگرانی داشته باشند لذا ما باید در ابتدا در سطح سازمان کنفرانس اسلامی یک سری اقدامات دیپلماتیک فعال صورت دهیم و این تمایل و این احساس نیاز را در میان کشورهای اسلامی بوجود آوریم.

وی گفت: در حال حاضر ممکن است طرح این موضوع نتیجه مطلوب را در برنداشته باشد یا به شکل خیلی ضعیف نتیجه دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet