هدر اصلی
1387/11/02 14:43:00
سرویس فرهنگی
رئیس مرکز فناوری اطلاعات مجلس خبر داد:

افتتاح سامانه الکترونیکی بریده جراید مجلس در دهه فجر

رئیس مرکز فناوری اطلاعات مجلس شورای اسلامی از افتتاح عملیاتی سامانه الکترونیکی بریده جراید مجلس در دهه فجر خبر داد.

"مهدی علوی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، ضمن اعلام این خبر ابراز امیدواری کرد، این طرح به روند اطلاع رسانی کمک‌های شایسته‌ای بنماید.

علوی با بیان اینکه از سال‌ها پیش روابط عمومی مجلس وظیفه تهیه بولتن خبری از بریده جراید را برعهده داشته، خاطرنشان کرد: مرکز فناوری اطلاعات مکانیزه کردن این امر را در سازمان اداری مجلس به سفارش این مجموعه از یک سال پیش آغاز کرده است

وی با بیان اینکه ربات نرم افزاری در این خصوص تعریف شده که این ربات کلید واژه‌های مشخص را دارد و در درون سایت‌ها اگر کلمه مربوطه وجود داشته باشد، آن را جدا می‌کند،‌ گفت: نسخه بتای این طرح روز شنبه مورد بازدید قرار خواهد گرفت.

رییس مرکز فناوری مجلس با یادآور شدن این نکته که در مجلس بیش از 120 میلیون تومان هزینه روزنامه می‌شود حال آنکه یا همه آنها خوانده نمی‌شود و یا مورد بازدید کافی قرار نمی‌گیرد، تصریح کرد: نمایندگان با استفاده از کلید واژه‌ها می‌توانند اینکار را انجام دهند ضمن اینکه سرعت افزایش خواهد یافت و همزمان نیز قابل دسترس خواهد بود.

علوی همچنین از استقرا 15 استیشن اینترنت در داخل صحن مجلس خبر داد و خاطرنشان کرد: این دستگاه‌ها به جهت تامین اخبار مورد نیاز نمایندگان مستقر گردیده و در ساعت مشخص (قبل از جلسه علنی) خاموش می‌شوند.

وی همچنین به  استقبال گسترده نمایندگان از ثبت نام برای نطق 5 دقیقه ای از طریق پیام کوتاه اشاره و خاطرنشان کرد: برخی از نمایندگان اقدام به تعویض گوشی‌های خود نموده اند تا بتوانند از این سیستم بهره ببرند.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات مجلس ارائه خدمات اینترنت در قبل و بعد از جلسه و اینترانت در حین جلسه به نمایندگان  را  برنامه های آتی این مرکز عنوان کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet