هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رییس مجلس در دیدار با سفیر سریلانکا:

APA فضایی برای همکاری و دوستی بیشتر کشورهای آسیایی ایجاد می‌کند

سرویس سیاسی
حداد عادل گفت: با شکل‌گیری APA فضایی برای همکاری و دوستی بیشتر کشورهای آسیایی ایجاد می‌شود که به حل بسیاری از مشکلات میان آنها کمک خواهد کرد.
چهارشنبه 21 شهریور 1386 ساعت 14:30

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سفیر سریلانکا در کشورمان صبح امروز چهارشنبه با دکتر حداد عادل دیدار و گفتگو کرد.

‌رییس مجلس شورای اسلامی در ابتدای این دیدار با بیان اینکه روابط ایران و سریلانکا همواره خوب و برخوردار از اعتدال بوده است و تا کنون هیچ گره کور و بحرانی در مناسبات  فی مابین  وجود نداشته است، ابراز اطمینان کرد که با توجه به توانمندی ها و امکانات دو کشور، آینده مناسبات دو کشورافق روشنتری خواهد داشت.

ایشان با ابراز خرسندی از همکاری و هماهنگی دو کشور در مجامع و محافل بین‌المللی از رای مثبت سریلانکا به نفع جمهوری اسلامی ایران در مساله حقوق بشر قدردانی کرده و اظهارامیدواری کرد که همکاری متقابل دو کشور در مجامع جهانی در آینده هر چه بیشتر افزایش یابد.

حداد عادل در بخش دیگری  از سخنانش با اشاره به نقش سریلانکا در شکل‌گیری نهضت عدم تعهد و اهتمام به بنیان‌گذاری مجمع مجالس آسیایی تاکید کرد: همان نگاه اقتضا می کند کشورهای آسیایی با جدیت سعی در شکل‌گیری مجمع مجالس آسیایی داشته باشد.

بر اساس این گزارش " محمد محمد ظهیر" سفیر سریلانکا در کشورمان نیز در این دیدار با تاکید بر علاقمندی کشورش برای توسعه مناسبات دوستانه با تهران در همه زمینه ها بویژه روابط پارلمانی گفت: تقویت روابط پارلمانی زمینه‌ساز ارتقا و تعمیق مناسبات دو کشور در سایر عرصه ها خواهد بود.

وی همچنین با قدردانی از ابتکار ایران برای تشکیل مجالس آسیایی گفت: سریلانکا بطور جدی و فعال از این اندیشه حمایت می کند.

سفیر سریلانکا در ادامه با اشاره به تاریخ دیرینه مناسبات فی‌مابین افزود: روابط دو کشور همواره بر پایه دوستی بوده است.

وی همچنین خواستار توسعه مناسبات اقتصادی فی‌مابین بویژه در بخش های نیرو و انرژی و تقویت سرمایه‌گذاری در بخش های مختلف صنعتی شد.

 

 

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000