هدر اصلی
1392/04/05 12:08:06
سرویس صحن
آشتیانی‌عراقی در نطق میان دستور:

روحانی در انتخاب کابینه بر اساس تدبیر عمل کند

رییس فراکسیون روحانیون مجلس از روحانی خواست در انتخاب کابینه بر اساس تدبیر عمل کند.
روحانی در انتخاب کابینه بر اساس تدبیر عمل کند رییس فراکسیون روحانیون مجلس از روحانی خواست در انتخاب کابینه بر اساس تدبیر عمل کند. https://cdn.icana.ir/d/019/496.jpg روحانی,در,انتخاب,کابینه,بر,اساس,تدبیر,عمل,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت رضا آشتیانی عراقی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 5 تیر) مجلس شورای اسلامی با تبریک اعیاد شعبانیه و گرامیداشت شهدای هفتم تیر گفت: بزرگداشت یادو خاطره دکتر بهشتی،‌ پاسداشت همه خوبیهاست زیرا او یک ملت بود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: همگان می‌دانند شهادت، مکمل شخصیت بهشتی بود و وی در آن مقطع با شهادت مظلومانه خود تمام دسیسه‌های دشمن را نقش بر آب کرد و غبار تهمت‌های بسیار را با خون مطهرش پاک ساخت.

آشتیانی بیان کرد: باید بدانیم این امنیت و اقتدار و آرامش فعلی، ناشی از خون آنان و هزاران ‌شهید گلگون کفن است که وظیفه همه ما در حفظ آن را سخت می‌کند.

وی یادآور شد: حضور حماسی مردم فهیم کشورمان در پاسخ به ندای مقام معظم رهبری در خلق حماسه سیاسی را تبریک و تهنیت می‌گویم و امیدوارم این کار، مقدمه ایجاد حماسه سیاسی شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: جا دارد در برابر این همه شور، شوق، نشاط و هماهنگی سر تعظیم فرود آورم و در برابر این ملت بزرگ و رهبر عظیم الشان انقلاب که با درایت خود این حماسه را رقم زدند، سجده شکر به جا آورم.

وی با تبریک انتخاب روحانی به عنوان رییس جمهور منتخب تصریح کرد: امید است ایشان با قدردانی از مردم فهیم، تمام تلاش و کوشش خود را جهت رفع بیکاری و مهار تورم، ارتقای تولید و بهبود وضع اقتصادی مردم به کار بندد و به نحوی عمل کند که همانطور که مردم با پیروزی‌اش شاد شدند، در پایان کار دولتش هم همان روحیه و اعتماد و اعتقاد به ایشان در مردم وجود داشته باشد.

این نماینده اصولگرای مجلس گفت: فراکسیون روحانیون مجلس برای هرگونه تعامل و همکاری با دولت آینده اعلام آمادگی می‌کند و امیدواریم روحانی بتواند همدلی سازنده را با مجلس حفظ کند.

وی افزود:این کار وقتی محقق میشود که وی در معرفی کابینه بر مبنای تدبیر عمل کند، وزرای دلسوز و توانمند، مدیر و مدبر، متعهد و متخصص و معتدل و در خط ولایت فقیه را به مردم معرفی کند و از دیدگاه جناحی و حزبی ‌کاملا پرهیز کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از رییس جمهور منتخب ملت خواست در رویکرد خود مبارزه با مفاسد اقتصادی را پیش گیرد، به معاندان نظام اجازه فعالیت ندهد و در مذاکره با بیگانگان حافظ منافع و مصالح ملی کشور و اسلام باشد.

وی با اشاره به اینکه مردم هنوز به روحانیت در انجام امور و اداره کشور اعتقاد دارند، ‌ادامه داد: ‌انتظار می‌رود دکتر روحانی در راستای ارزش‌ها و اعتقادات دینی و فرهنگی اسلام حرکت و از آن پاسداری کند و از نظرات آنان در اداره کشور کمال استفاده را داشته باشد.

آشتیانی از روحانی خواست به گونه‌ای عمل کند که دوران ریاست جمهوری وی با رضایت خدا و ائمه اطهار پایان یابد و گفت: در انتخابات سال 88 اتهام بزرگی به نظام اسلامی توسط فتنه‌گران وارد شد که تقلب در انتخابات بود ولی انتخابات سال 92 نماد حقانیت و سلامت انتخابات بود که اتهام تقلب را - آن هم با فاصله‌ای اندک در آرا- باطل کرد.

وی با اشاره به پیش‌بینی شورش و نزاع از سوی دشمنان در انتخابات بیان کرد: با تدبیر رهبری و حضور حماسی مردم، دشمن در بهت فرو رفت  و امکان هر نوع عکس العمل و توطئه از جانب آنها سلب شد و مردم سالاری دینی محقق شد.

رییس فراکسیون روحانیون مجلس از تلاشهای احمدی نژاد و دولت دهم در راستای عمرانی و آبادانی کشور به ویژه استان قم تشکر و برای وی آرزوی موفقیت کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet