عید سعید غدیرخم
1392/04/05 15:51:52
سرویس اجتماعی
علی‌پور خنکداری:

بی تعهدی دولت بار افزایش کرایه حمل ونقل عمومی را به دوش مردم انداخت

عضو هیات رئیسه فراکسیون مدیریت شهری وروستایی مجلس، با بیان اینکه بی‌تعهدی دولت در اختصاص سهم خود به حمل ونقل عمومی باعث افزایش قیمت بلیط مترو و اتوبوس شده است، گفت: اگر دولت یارانه‌ بلیط مترو و اتوبوس را پرداخت می‌کرد به طور قطع تا این اندازه شاهد افزایش قیمت بلیط وسایل حمل و نقل عمومی نبودیم.
بی تعهدی دولت بار افزایش کرایه حمل ونقل عمومی را به دوش مردم انداخت عضو هیات رئیسه فراکسیون مدیریت شهری وروستایی مجلس، با بیان اینکه بی‌تعهدی دولت در اختصاص سهم خود به حمل ونقل عمومی باعث افزایش قیمت بلیط مترو و اتوبوس شده است، گفت: اگر دولت یارانه‌ بلیط مترو و اتوبوس را پرداخت می‌کرد به طور قطع تا این اندازه شاهد افزایش قیمت بلیط وسایل حمل و نقل عمومی نبودیم. https://cdn.icana.ir/d/019/19448.jpg بی,تعهدی,دولت,بار,افزایش,کرایه,حمل,ونقل,عمومی,را,به,دوش,مردم,انداخت Icana

کمال علی‌پور خنکداری در گفت‌ وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، در مورد افزایش کرایه‌های مترو و اتوبوس، افزود: با توجه به اینکه در کشور و به ویژه در شهر تهران هزینه حمل ونقل عمومی بالا است و دولت نیز در سال گذشته کمک موثری در زمینه یارانه بلیط مترو به شهرداری نداشته، بنابراین متاسفانه شاهد این افزایش قیمت هستیم.

نماینده مردم سوادکوه، قائمشهر وجویبار در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بر اساس مصوبه مجلس باید یارانه بلیط مترو از سوی دولت به حمل ونقل عمومی اختصاص می‌یافت اما شاهد هستیم که این مهم تحقق پیدا نکرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه باید به شهرداری‌ها نگاهی فرامنطقه‌ای و ملی کرد، یادآورشد: بر اساس مصوبه شورای شهر باید کرایه حمل ونقل عمومی بر اساس تورم افزایش یابد بنابراین نیاز بود تا امسال نیز شاهد این افزایش قیمت باشیم.

علی‌پور خنکداری، درباره پرداخت نکردن یارانه بلیط مترو از سوی دولت، تاکید کرد: متاسفانه بی‌تعهدی دولت در پرداخت یارانه بلیط وسایل حمل ونقل عمومی باعث شده تا این هزینه‌ها بر دوش مردم باشد.

وی، تصریح کرد: اگر دولت یارانه‌ بلیط مترو و اتوبوس را پرداخت می‌کرد اگرچه افزایش قیمت انجام می‌گرفت اما قطعا با قیمتی پایین‌تر از مبلغی فعلی می‌بود.

نماینده مردم سوادکوه، قائمشهر و جویبار در مجلس نهم، با تاکید بر اختصاص رقمی معادل 2 هزار میلیارد به حمل ونقل عمومی، افزود: با وجود آنکه قرار بود این رقم به صورت کلی به حمل و نقل عمومی اختصاص یابد اما هنوز پرداخت نشده است علاوه بر آن، برای گازسوز کردن اتوبوس‌ها و اینکه آلودگی کمتری در کلان‌شهرها شاهد باشیم قرار بود ماهی 100میلیون تومان وزارت کشور بابت فروش گاز از طریق واریز یارانه پرداخت کند که این هم محقق نشد.  

عضو فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی، گفت: در حال حاضر شهرداری‌ها چاره‌ای جز افزایش نرخ بلیط اتوبوس و مترو ندارند چراکه دولت کمکی در پرداخت هزینه‌های آنها نمی‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet