هدر اصلی
1392/04/05 16:45:05
سرویس اقتصادی
حسینی صدر با تشریح نشست مشترک کمیته پتروشیمی مجلس با مشاور رئیس‌جمهور منتخب تاکیدکرد:

افزایش دو برابری تولید محصولات پتروشیمی

رییس کمیته پتروشیمی مجلس از برگزاری جلسه مشترک این کمیته با تولیدکنندگان محصولات پتروشیمی و اکبرترکان مشاوررییس جمهورمنتخب خبرداد وگفت:در این نشست بر افزایش تولید محصولات پتروشیمی وتقویت بازار صادراتی و ایجاد ثبات در بازار این محصولات تاکید شد.
افزایش دو برابری تولید محصولات پتروشیمی رییس کمیته پتروشیمی مجلس از برگزاری جلسه مشترک این کمیته با تولیدکنندگان محصولات پتروشیمی و اکبرترکان مشاوررییس جمهورمنتخب خبرداد وگفت:در این نشست بر افزایش تولید محصولات پتروشیمی وتقویت بازار صادراتی و ایجاد ثبات در بازار این محصولات تاکید شد. https://cdn.icana.ir/d/019/1225.jpg افزایش,دو,برابری,تولید,محصولات,پتروشیمی Icana

موید حسینی صدردرگفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، گفت: جلسه مشترک کمیته پتروشیمی مجلس اخیرا با تولیدکنندگان محصولات پتروشیمی واکبرترکان مشاوررییس جمهورمنتخب برگزار شد.

نماینده مردم خوی و چایپاره درمجلس شورای اسلامی افزود: درباره قیمت خوراک مایع و خوراک گازو سیاست‌های صادراتی محصولات پتروشیمی و عرضه آن در بورس و حمایت ازصنایع پایین دستی پتروشیمی، تکمیل زنجیره محصولات پتروشیمی، بحثهای خوبی انجام شد.

وی با بیان اینکه در این نشست بر افزایش تولید محصولات پتروشیمی وتقویت بازار صادراتی و ایجاد ثبات در بازار این محصولات تاکید شد، افزود: در حال حاضر50میلیون تن محصولات پتروشیمی تولید می شود این درحالی است که توانایی تولید 100میلیون تن محصولات پتروشیمی درکشوروجود دارد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر این که ظرفیت  تولید محصولات پتروشیمی می تواند تا 2 برابر افزایش پیدا کند، افزود: درآمد ارزی کشواز محل صادرات محصولات پتروشیمی 25 میلیارد دلار است و این رقم می تواند به100 میلیارد دلار برسد.

حسینی صدر با بیان اینکه زنجیره محصولات پتروشیمی تکمیل نشده است، افزود: از محل سرمایه گذاری و تکمیل زنجیره تولید محصولات پتروشیمی فرصتهای شغلی زیادی ایجاد می شود از این رو دولت آقای روحانی باید به این بخش توجه ویژه ای داشته باشد.

نماینده مردم خوی و چایپاره درمجلس درباره عملکرد دولت در واگذاری بخش پتروشیمی به بخش خصوصی گفت: عملکرد دولت در واگذاری پتروشیمی ها رضایت بخش نبوده است وهلدینگ خلیج فارس ناشیانه عرضه می شود.

رییس کمیته پتروشیمی کمیسیون صنایع و معادن مجلس بابیان اینکه سهام هلدینگ پتروشیمی با قیمت پایین عرضه می شود، قیمت واقعی هر سهم هلدینگ پتروشیمی را 2000 تومان عنوان کرد وگفت: قیمت خوراک محصولات پتروشیمی باید اصلاح شود تا به قیمت واقعی هر سهم پتروشیمی ها برسیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet