ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/05 16:34:26
سرویس سیاسی
بروجردی در دیدار با سفیر ارمنستان:

ایران و ارمنستان زمینه‌های فراوانی برای همکاری نزدیک دارند

گریگور آراکلیان سفیر جمهوری ارمنستان در تهران ظهر امروز چهارشنبه (۵تیرما ۹۲) با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.
ایران و ارمنستان زمینه‌های فراوانی برای همکاری نزدیک دارند گریگور آراکلیان سفیر جمهوری ارمنستان در تهران ظهر امروز چهارشنبه (5تیرما 92) با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/33349.jpg ایران,و,ارمنستان,زمینه‌های,فراوانی,برای,همکاری,نزدیک,دارند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علاءالدین بروجردی در دیدار با سفیر ارمنستان، پیوندهای دوستانه تاریخی دو ملت را بستر مناسبی برای رشد و توسعه همکاری فیمابین در عرصه‌های گوناگون خواند و افزود: حسن همجواری و وجود اشتراکات فراوان میان ایران و ارمنستان زمینه‌های فراوانی برای همکاری نزدیک دو کشور پیرامون موضوعات مورد علاقه دوجانبه و منطقه‌ای فراهم آورده است.

وی بر این اساس بر حمایت از توسعه مناسبات دوستانه دو کشور در عرصه‌های مختلف تاکید کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اهمیت مراوات اقتصادی و بازرگانی، بر بهره‌گیری از تمام فرصت‌ها و ظرفیت‌های دو کشور برای گسترش همکاری‌های اقتصادی، تجاری، صنعتی و بازرگانی فیمابین تاکید کرد.

وی در همین زمینه نقش همکاری‌های پارلمانی را در شناخت امکانات و زمینه‌های گسترش روابط اقتصادی بسیار بااهمیت برشمرد.

بروجردی همچنین خواستار افزایش رایزنی و مراودات فیمابین کمیسیون‌های سیاست خارجی در مجالس دو کشور شد.

گریگور آراکلیان سفیرارمنستان در تهران نیز در این دیدار با تبریک برگزاری پرشور و موفقیت‌آمیز انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در ایران نسبت به بسط و گسترش هرچه بیشتر مناسبات دو کشور در آینده ابراز امیدواری کرد.  

وی بر این اساس از عزم و اراده دولت و پارلمان ارمنستان برای گسترش ارتباطات دوستانه فیمابین خبر داد و گفت: باید از تمامی ظرفیت‌ها برای توسعه و گسترش مناسبات دوستانه دو کشور در عرصه‌های مختلف استفاده کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet