سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
تابش:

مسئولان نگاه مقطعی به بحران آب یزد نداشته باشند

سرویس استان ها
نماینده مردم اردکان در مجلس با اشاره به حاد شدن موضوع کم آبی استان یزد به دلیل عدم اجرای خط دوم انتقال آب در این منطقه، از مسئولان خواست نگاه مقطعی به بحران آب یزد نداشته باشند.
چهارشنبه 5 تیر 1392 ساعت 16:30
مسئولان نگاه مقطعی به بحران آب یزد نداشته باشند نماینده مردم اردکان در مجلس با اشاره به حاد شدن موضوع کم آبی استان یزد به دلیل عدم اجرای خط دوم انتقال آب در این منطقه، از مسئولان خواست نگاه مقطعی به بحران آب یزد نداشته باشند. http://cdn.icana.ir/d/019/1577.jpg مسئولان,نگاه,مقطعی,به,بحران,آب,یزد,نداشته,باشند Icana

محمدرضا تابش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بحران آب یزد گفت: بحران آب و محدودیت منابع آبی به موضوعی جهانی تبدیل و موجب شده تا استحصال و بهره‌وری از منابع آبی به‌ویژه آب شرب، امری حیاتی به شمار آید.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی افزود: شرایط اقلیمی ایران و خشکسالیهای چند سال اخیر در کنار عدم استفاده بهینه از این منابع باعث شده تا توازن عرضه و تقاضا به هم خورد و مشکلات حادی نظیر انچه اخیرا در اصفهان پیش آمد، ایجاد شود.

تابش تصریح کرد: مسئولان نباید نگاه مقطعی به بحران آب داشته باشند؛ بلکه باید در سایه برنامه‌ریزی صحیح و استفاده از تمامی ابزارهای علمی و فنی و نیز همکاری تمام دستگاههای اجرایی و مردم، بر این مشکل فائق آیند و دست‌اندرکاران فرهنگی و اهالی رسانه‌ها نیز با اتکا به نگرش متعالی ایرانیان به آب و بهره گیری از آموزه های دینی، نحوه درست استفاده کردن از این نعمت بی‌بدیل و پرهیز از اسراف و تبذیر را در جامعه تبلیغ کنند.

وی عدم اجرای خط دوم انتقال آب به استان یزد را باعث حاد شدن موضوع کم آبی این منطقه دانست و گفت: خط اول انتقال آب به منظور برطرف کردن مشکلات آب شهرهای اردکان، میبد و یزد که از منابع آبی باکیفیت برخوردار نبودند، اجرا شد و در ادامه بقیه شهرهای استان نیز از این خط بهره‌مند شدند؛ بدون آنکه حتی یک لیتر بر میزان آب انتقالی افزوده شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: حتی یک سوم ظرفیت آب انتقالی به استان یزد نیز کاهش یافته است و مسئولان امر و خصوصا وزارت نیرو چندان توجهی به تامین آب متعهد و توافق شده ندارند که انتظار داریم با این موضوع مسئولانه‌تر برخورد شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مشکلات آب شهرستان اردکان را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: کمبود آب و کیفیت بد منابع زیرزمینی باعث شده در برخی از ماههای سال به‌خصوص در تابستان، شوری آب به طور فزاینده‌ای مشکل‌ساز شود که اعتراض به حق شهروندان را در پی دارد.

تابش گفت: در این جلسه با مدیران آب منطقه‌ای، آب و فاضلاب شهری و روستایی استان یزد و فرماندار اردکان، تصمیماتی در خصوص نیازهای آبی شهرستان اردکان اتخاذ شد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000