خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1392/04/06 12:09:56
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حیدرپور:

تخلفات دولت باید رسیدگی شود/گزارش دیوان محاسبات در مورد تخلف بودجه 90

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان این مطلب که درآمد مازاد نفتی درآمدی است که متعلق به کشور و بیت‌المال بوده و برای آتیه کشور ذخیره می‌شود گفت: اگر هیئت دولت بخواهد تصمیم بگیرد و به صورت خودسرانه این مبلغ را هزینه کند باید پاسخگو باشد.
تخلفات دولت باید رسیدگی شود/گزارش دیوان محاسبات در مورد تخلف بودجه 90 عضو کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان این مطلب که درآمد مازاد نفتی درآمدی است که متعلق به کشور و بیت‌المال بوده و برای آتیه کشور ذخیره می‌شود گفت: اگر هیئت دولت بخواهد تصمیم بگیرد و به صورت خودسرانه این مبلغ را هزینه کند باید پاسخگو باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/34271.jpg تخلفات,دولت,باید,رسیدگی,شود/گزارش,دیوان,محاسبات,در,مورد,تخلف,بودجه,90 Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ عوض حیدرپور شهرضایی با اشاره به گزارش دیوان محاسبات کشور مبنی بر بررسی عملکرد بند دو قانون بودجه سال 90 و هزینه 9.2 میلیارد دلار مازاد درآمد ارزی کشور براساس مصوبات غیرقانونی گفت: یکی از وظایف مجلس در بعد نظارتی کنترل هزینه‌های کشور است که می‌بایست براساس قانون بودجه در هر سال انجام پذیرد.
وی ادامه داد: آن چه که مسلم است دولت در حوزه مالی تخلفاتی داشته که مرجع رسیدگی به این تخلفات دیوان محاسبات است و براساس گزارش دیوان محاسبات مبلغی از مازاد درآمد ارزی کشور براساس مصوبات غیرقانونی هیئت وزیران برخلاف احکام تعیین شده به مصرف رسیده و این مسئله به مجلس گزارش شده است.
نماینده شهرضا و سمیرم در مجلس با بیان این مطلب که هیئت دولت و در صدر آن رئیس دولت و وزیر اقتصاد و دارایی باید نسبت به این مسئله پاسخگو باشند بیان کرد: این مسئله از تخلفاتی است که به سادگی نمی‌توان از آن عبور کرد 9 میلیارد دلار مبلغ کمی نیست در برخی از سال‌های جنگ این مبلغ بودجه کل کشور بود حال اگر دولت بخواهد به خود اجازه دهد که با یک رای‌گیری هرگونه که بخواهد خارج از قانون بودجه این مبلغ را مصرف کند مسلما احتیاج به رسیدگی دقیق است.
عضو کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار داشت: لازم است دیوان محاسبات و معاونت نظارت مجلس این موضوع را به قوه قضاییه ارسال و براساس مقررات جاری با این موضوع و مصوبین آن برخورد شود این تخلف از سوی مسئولین صورت گرفته و آن‌ها باید پاسخگو باشند.
نماینده شهرضا تاکید کرد: درآمد مازاد نفتی درآمدی است که متعلق به کشور و بیت‌المال بوده و برای آتیه کشور ذخیره می‌شود این که هیئت دولت بخواهد تصمیم بگیرد به صورت خودسرانه این مبلغ را هزینه کند خارج از قوانین بوده و باید پاسخگو باشد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، وی در پایان با اشاره به همایش سوم تیر و تجلیل از رئیس‌جمهور در این مراسم خاطرنشان کرد: طی مراسمی که در آن قصد تجلیل از رئیس‌جمهور را داشتند شخصی از حضار گفت که رئیس‌جمهور از کسانی است که با امام عصر رجعت خواهد کرد، من به عنوان نماینده مردم می‌گویم رجعت پیشکش ایشان بیاید تا قوه قضاییه به تخلفشان رسیدگی کند از جمله همین تخلف 9 میلیارد دلاری که حتی برای 1 دلار باید از مجلس کسب اجازه می‌شد./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet