خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1392/04/07 11:15:02
سرویس سیاسی
مسعود پزشکیان:

دولت فراجناحی با نگاه غیرسیاسی قابل تشکیل است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به حمایت هاشمی و خاتمی از روحانی، گفت: این مسئله معادلات سیاسی را تغییر داد.
دولت فراجناحی با نگاه غیرسیاسی قابل تشکیل است عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به حمایت هاشمی و خاتمی از روحانی، گفت: این مسئله معادلات سیاسی را تغییر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/27496.jpg دولت,فراجناحی,با,نگاه,غیرسیاسی,قابل,تشکیل,است Icana

مسعود پزشکیان در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت درباره فراجناحی بودن دولت یازدهم گفت: منطق حکم می کند افرادی برای حضور در کابینه انتخاب شوند که انسانهای کارشناس و باتجربه معتقد باشند و نه الزاما وابسته به یک گرایش خاص سیاسی.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی یکی از نکات تهدیدکننده دولت آتی را گرایش به سمت یک جریان فکری خاص دانست و افزود: کابینه فراجناحی که از سوی روحانی مورد تاکید قرار گرفته در صورتی محقق می شود که افراد منتخب برای حضور در کابینه از فاکتورهایی همچون کاردانی، تعهد و پایبندی به قانون اساسی دور نباشند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با افرادی که اکنون اطراف دکتر روحانی هستند، می تواند به تشکیل دولت فراجناحی امیدوار بود، توضیح داد: با افرادی که در حال حاضر اطراف روحانی جمع شده اند، دولت فراجناحی تشکیل نخواهد شد مگر آنکه در انتخاب کابینه، مشورت بی نظرانه ای بر اساس نگاه کارشناسی و نه سیاسی اعلام کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه برخی افراد تیم دکتر عارف به گروه همراهان آقای روحانی پیوسته اند، درپاسخ به این سوال که آیا پس از این به هم پیوستن، نگاه اصلاح طلبی در دولت یازدهم پررنگ تر خواهد شد یا خیر، گفت: اصلا پس از آنکه هاشمی و خاتمی به میدان آمدند و گزینه خاصی را مورد حمایت قرار دادند، با توجه به اقبال و نگاهی که مردم به ایشان داشتند، معادلات سیاسی تغییر کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم بیان کرد: مدیریت مقام معظم رهبری و سخنان ایشان قبل از انتخابات مبنی بر حق الناس بودن رای مردم، پیام های زیادی داشت که جو انتخابات را تلطیف کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet