خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1392/04/07 11:52:41
سرویس دیگر رسانه‌ها_
خجسته:

شوراها قانون وضع کنند اما در اجرا دخالت نکنند

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور رقیب دانستن شوراها برای مجلس را نوعی کوچک‌بینی عنوان کرد و گفت: مجلس با جدیت درصدد تقویت شوراهاست.
شوراها قانون وضع کنند اما در اجرا دخالت نکنند رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور رقیب دانستن شوراها برای مجلس را نوعی کوچک‌بینی عنوان کرد و گفت: مجلس با جدیت درصدد تقویت شوراهاست. https://cdn.icana.ir/d/019/40449.jpg شوراها,قانون,وضع,کنند,اما,در,اجرا,دخالت,نکنند Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ امیر خجسته با بیان اینکه شوراها پارلمان‌های محلی و به عنوان قوه مقننه شهری شناخته می‌شوند اظهار کرد: رمز وحدت شوراها همدلی، شورای و فرهنگی کار کردن است و شوراهایی آسیب دیده‌اند که در آنها عدم وحدت، اختلاف‌ها، سیاسی کردن شوراها وجود داشته است و باید با آسیب شناسی نسبت به این مسائل از بروز چنین موانعی جلوگیری کنند.
وی به اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا توصیه کرد که یکدیگر را بپذیرند‌، وحدت،‌ همدلی و سعه صدر داشته باشند و فرهنگ شورایی کاری کردن را سرلوحه کارهای خود قرار دهند.
رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با تاکید بر اینکه شوراها می‌توانند قانون وضع کنند تاکید کرد: شوراها به هیچ وجه در اجرا دخالت نکنند و به این موضوع توجه داشته باشند که اگر در کشورهای پیشرفته شوراهای آنها پیشرفت داشته است فرهنگ شورا در آن کشورها ایجاد شده است.
خجسته به تفاوت دوره سوم و چهارم شوراها اشاره کرد و گفت: در چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا افراد تحصیل کرده و با تخصص ورود پیدا کرده‌اند؛ در حالی که در دوره سوم تخصص‌ها ضعیف‌تر بود و حتی به سبب برخی اختلاف‌ها در نقاطی شوراها منحل شده بود.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، وی با تاکید بر اینکه مجلس با جدیت درصدد تقویت شوراها است گفت: شوراها باید با قدرت تقویت شده و جایگاه خود را پیدا کند و بتواند به نحو احسن قانونگذاری داشته باشند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet