خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/07 12:02:12
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رحمان‌دوست:

نباید میان شوراها و مجلس تعارض وجود داشته باشد

نماینده مردم تهران در مجلس معتقد است تعارض و اختلاف به هیچ وجه میان شوراها و مجلس و یا دولت و یا سایر مراکز تصمیم‌گیری به مصلحت نیست.
نباید میان شوراها و مجلس تعارض وجود داشته باشد نماینده مردم تهران در مجلس معتقد است تعارض و اختلاف به هیچ وجه میان شوراها و مجلس و یا دولت و یا سایر مراکز تصمیم‌گیری به مصلحت نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/20125.jpg نباید,میان,شوراها,و,مجلس,تعارض,وجود,داشته,باشد Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ مجتبی رحمان دوست در ارزیابی خود از این دوره از انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و توصیه خود به شوراها اظهار کرد: معتقدم که به تدریج پس از چهارمین دوره‌ای که از انتخابات شوراها می‌گذرد شوراها خویشتن را باز می‌یابند.
وی تصریح کرد: فکر می‌کنم با توجه به تجربه سه دوره گذشته و آغاز دوره جدید فعالیت شوراها به اندازه کافی زمان بوده که اینها خود را باز یابند و بدانند که یکی از ارکان اداره کشور در چارچوب و سازو کاری که برایشان تعریف شده هستند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اعتقاد به اینکه اگر شوراها در چارچوب فعالیت‌های خود با اقتدار عمل کنند هم برای مجلس و هم برای قوه مجریه بهتر خواهد بود گفت: در مجموع شوراها به خاطر ارتباط بسیار نزدیکی که با مردم دارند و درشهرهای بزرگ و کوچک و یا بخش‌ها مستقر هستند مسائل مردم را از نزدیک حس می‌کنند و با مشکلات مردم آگاهی دارند.
رحماندوست خاطر نشان کرد: معتقدم که شوراها می‌توانند نقش عمده‌ای در ارتقاء و جایگاه کشور و وضعیت مدیریت کشور پیدا کنند لذا به آنها توصیه می‌کنم که ظرفیت‌های قانونی خود را شناخته و از این ظرفیت‌ها استفاده کنند.
وی درباره اینکه گاهی گفته می‌شود در موارد قانون‌گذاری مجلس مصوبه شوراها را قبول نمی‌کرده چه راهکاری برای این موضوع می‌تواند وجود داشته باشد اظهار کرد: بدون شک مجلس و شوراها نباید در چارچوب وظایف‌شان تداخل‌هایی که مانع از کار آنها می‌شود داشته باشند؛ اقداماتی که شوراها و یا مجلس انجام می‌دهند مستند به قانون اساسی است و خود قانون اساسی نیز مفسر قانون را شورای نگهبان تعیین کرده است بنابراین باید براساس ساز و کار تعریف شده اقدامات لازم صورت گیرد.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، نماینده مردم تهران در مجلس ابراز عقیده کرد: به هیچ وجه به مصلحت نیست که میان شوراها و مجلس و یا میان شوراها با دولت و نیز سایر مراکز تصمیم‌گیری تعارض به وجود آید زیرا نظام جمهوری اسلامی ایران، قانون اساسی و قوانین مدنی جایگاه‌های تفسیر قوانین را کاملا مشخص کرده و در هر جایی که احساس شود باید اقدام لازم صورت گیرد تفسیر آن باید در چارچوب وظایف و از مرجع قانونی ذیربط انجام شود تا مانع از چنین تضادهای بشود./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet