خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1392/04/07 13:06:39
سرویس دیگر رسانه‌ها_
تاجگردون خبر داد:

مذاکرات ستاد معاینه فنی با سندیکای بیمه گران برای صحت سلامت خودروها

نائب رئیس کمیسیون بودجه مجلس گفت: حق بیمه شخص ثالث باید براساس خودرو سالم و میزان پرخطر یا کم خطر بودن رانندگان تعیین شود، برهمین اساس ستاد معاینه فنی خودرو با سندیکای بیمه مذاکراتی انجام داده تا شرکت‌های بیمه قبل از صدور بیمه نامه از صحت سلامت خودرو مطلع شوند.
مذاکرات ستاد معاینه فنی با سندیکای بیمه گران برای صحت سلامت خودروها نائب رئیس کمیسیون بودجه مجلس گفت: حق بیمه شخص ثالث باید براساس خودرو سالم و میزان پرخطر یا کم خطر بودن رانندگان تعیین شود، برهمین اساس ستاد معاینه فنی خودرو با سندیکای بیمه مذاکراتی انجام داده تا شرکت‌های بیمه قبل از صدور بیمه نامه از صحت سلامت خودرو مطلع شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/25787.jpg مذاکرات,ستاد,معاینه,فنی,با,سندیکای,بیمه,گران,برای,صحت,سلامت,خودروها Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ غلامرضا تاجگردون با بیان اینکه ریسک خسارت را می‌توان با خودرو سالم و راننده کم خطر پایین آورد،‌ گفت: در قانون بیمه شخص ثالث فعلی متاسفانه توجهی به این موضوع نشده و بدون توجه به سلامت خودرو و میزان خطرآفرین بودن راننده بیمه نامه صادر می‌شود.
وی اظهار کرد: اینکه ستاد معاینه فنی به دنبال هماهنگی است تا خودروها از نظر سلامت ترمز و مشکلات فنی قبل از بیمه شدن چک شود، اتفاق و فکر خوبی است، ‌اما بخشی از مشکل ما آن است در خارج از کشور هم ماشین خوب است هم افراد پر ریسک و افراد کم ریسک جایگاهشان مشخص است اما در قانون بیمه اصلا توجه نکردند.
رییس سندیکای بیمه گران ایران با بیان اینکه لازم است صدور بیمه نامه راننده محور باشد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک طرح و یک لایحه درباره اصلاح قانون اجباری بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه موتوری در مجلس و دولت تهیه شده است که هر دو از یک مسیر کارشناسی عبور کرده و شبیه هم هستند اما به دلیل آنکه ممکن بود فرآیند آمدن لایحه به مجلس طولانی تر باشد،‌ ما نیز طرح را تقدیم مجلس کردیم.
نائب رئیس کمیسیون بودجه مجلس افزود: با توجه به پایان مهلت پنج‌ساله آزمایشی این قانون لازم است که هرچه سریعتر طرح و یا لایحه در صحن علنی بررسی و تصویب شود برهمین اساس هم طرحی که اسفندماه سال گذشته اعلام وصول شده به کمیسیون اقتصادی محول شد و باید کمیته تشکیل داده و در مدت یک ماه این طرح را جهت بررسی در صحن علنی آماده کنند.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، وی یادآور شد که شاکله اصلی طرح مذکور همان قانون فعلی است و تنها اصلاحاتی در ضعف امور اجرایی قانون فعلی دیده شده و درباره تعهدادت، دین، خرید و یک سری رفت و برگشت‌های بین بیمه مرکزی و شرکت‌های بیمه است./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet