هدر اصلی
1392/04/07 15:08:47
سرویس سیاسی
دستغیب خبر داد:

ثبت‌نام ۱۲۰نماینده در کارگروه‌های تعامل دولت ومجلس/وزرا از دادن تعهدات غیرعملیاتی بپرهیزند

مسئول تشکیل کارگروه‌ها‌ی همکاری دولت و مجلس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت از ثبت‌نام ۱۲۰ نماینده در این کارگروه‌ها خبرداد و گفت: این کارگروهها بعد از تشکیل دولت و رای اعتماد به وزرا نیزفعال خواهد بود و بر برنامه های اعلامی وزرا طی دوران وزارتشان نظارت خواهند کرد از این رو بهتر است وزرا از کلی گویی و دادن تعهدات غیرعملیاتی در جلسه رای اعتماد پرهیز کنند.
ثبت‌نام ۱۲۰نماینده در کارگروه‌های تعامل دولت ومجلس/وزرا از دادن تعهدات غیرعملیاتی بپرهیزند مسئول تشکیل کارگروه‌ها‌ی همکاری دولت و مجلس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت از ثبت‌نام ۱۲۰ نماینده در این کارگروه‌ها خبرداد و گفت: این کارگروهها بعد از تشکیل دولت و رای اعتماد به وزرا نیزفعال خواهد بود و بر برنامه های اعلامی وزرا طی دوران وزارتشان نظارت خواهند کرد از این رو بهتر است وزرا از کلی گویی و دادن تعهدات غیرعملیاتی در جلسه رای اعتماد پرهیز کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/23281.jpg ثبت‌نام,۱۲۰نماینده,در,کارگروه‌های,تعامل,دولت,ومجلس/وزرا,از,دادن,تعهدات,غیرعملیاتی,بپرهیزند Icana

احمدرضا دستغیب در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تشکیل 7 کارگروه تخصصی در فراکسیون، گفت: این 7 کارگروه تخصصی شامل اقتصاد و بودجه، سیاست و امنیت، فرهنگ و اجتماع، آموزش و بهداشت، انرژی، تولید و کارگروه امور زیربنایی است.

نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی تشکیل این کارگروه‌ها را سازوکاری برای تعامل دولت و مجلس عنوان کرد و افزود: این کارگروهها بعد از تشکیل دولت و رای اعتماد به وزرا نیزفعال خواهد بود و  بر برنامه‌های اعلامی وزرا طی دوران وزارتشان نظارت خواهند کرد.

وی با تاکید بر اینکه گزارش کارگروه‌ها راهگشای نمایندگان در طرح سوال، تذکر و استیضاح خواهد بود، افزود: نمایندگان مجلس از این پس می توانند با مراجعه به دبیرخانه کارگروه‌ها از نحوه عملکرد وزرا در طول دوره فعالیتشان مطلع شوند.

دستغیب با بیان اینکه تشکیل این 7 کارگروه در یک شرایط تعریف شده و برابر صورت گرفته است، گفت: موضع فراکسیون در تعامل مجلس با دولت و همچنین رای اعتماد به وزرا از دریچه نگاه تخصصی کارگروه‌ها صورت می‌گیرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: بعد از تشکیل کارگروه‌ها، راه‌اندازی دبیرخانه برای هر کارگروه در دستور کار است که اسناد، اطلاعات، مدارک و اطلاعات مربوط به وزرای سابق و گزارشی از وضع موجود کشور در هر حوزه به عنوان اسناد بالادستی در این دبیرخانه‌ها قرار خواهد گرفت.

مسئول تشکیل کارگروه‌ها‌ی همکاری دولت و مجلس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت افزود: این کارگروهها بعد از تشکیل دولت و رای اعتماد به وزرا نیزفعال خواهد بود و  بر برنامه های اعلامی وزرا طی دوران وزارتشان نظارت خواهند کرد از این رو وزرا از کلی گویی و دادن تعهدات غیرعملیاتی در جلسه رای اعتماد پرهیز کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet