هدر اصلی
1392/04/08 10:31:31
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حقیقت‌پور:

اقدامات خشونت‌آمیز وهابیت دامن کشورهای حامی آنها را می‌گیرد

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با یادآوری شیعه‌کشی‌های مصر از سوی سلفی‌ها، گفت: سلفی‌ها و تکفیری‌ها بوی از اسلام و انسانیت نبرده اند.
اقدامات خشونت‌آمیز وهابیت دامن کشورهای حامی آنها را می‌گیرد عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با یادآوری شیعه‌کشی‌های مصر از سوی سلفی‌ها، گفت: سلفی‌ها و تکفیری‌ها بوی از اسلام و انسانیت نبرده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/36751.jpg اقدامات,خشونت‌آمیز,وهابیت,دامن,کشورهای,حامی,آنها,را,می‌گیرد Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ منصور حقیقت‌پور با یادآوری شعیه‌کشی‌های مصر از سوی سلفی‌ها، توضیح داد: در پشت پرده جریان‌ شیعی کشی‌های مصر طراحی و مهندسی انگلیسی و صهیونیستی است چرا که‌آنها پیش از این هم سابقه تحریک وهابیی‌ها و سلفی‌ها را ضد شیعیان در کارنامه سیاه خود داشته اند.
نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس تصریح کرد: هدف از این حوادث در واقع ایجاد جنگ‌های مذهبی و تنازعات میان شیعیان و اهل سنت است از این رو شیعیان باید احساسات خود را کنترل کنند تا مبادا دشمنان اسلام را به هدفشان برسانند.
عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با اشاره به اینکه سلفی‌ها و تکفیری‌ها بویی از اسلام و انسانیت نبرده‌اند، ادامه داد:‌ مجامع اسلامی و نهادهای حقوق بشری باید در برابر این گونه رفتارهای خشن واکنش تند و سریع نشان دهند تا دیگر شاهد این نوع حوادث تلخ و دردناک نباشیم.
وی افزود: شیعیان مبارزان راه خدا هستند و هیچ گاه آتش جنگ‌های مذهبی را شعله‌ور نکرده و این بار باید سایر مذاهب جریان وهابیت و سلفی‌گری را محکوم کنند.
به گزارش مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)، عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس گفت: کشورهای که به این جریان‌های افراطی کمک مادی و تسلیحاتی می‌کنند باید بدانند که به زودی خشونت سلفی‌ها و وهابی‌ها دامن خود این کشورها را خواهد گرفت.
ده‌ها نفر از اهالی روستای "زاویه ابومسلم" در نزدیکی اهرام در الجیزه که شماری از شیعیان خارج از این منطقه را در خود جای داده اند، در اعتراض به سفر شیعیان به این روستا و ترویج مذهب تشیع به چهار شهروند شیعی تعدی کرده و به شهادت رسانده و پیکرهایشان را در خیابان‌های روستای خود به روی زمین کشاندند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet