هدر اصلی
1392/04/08 18:52:13
سرویس اقتصادی
پاپی‌زاده با اشاره به نوسان قیمت‌ها در بازار مرغ و مایحتاج اساسی مردم مطرح کرد:

اعلام قیمت ،تنها برنامه دولت برای مقابله باگرانی مرغ

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس با اشاره به نوسان قیمت‌ها در بازار مرغ و مایحتاج اساسی مردم، گفت: بازار مرغ تنها با قیمت گذاری تنظیم نمی شود چرا که قیمت‌گذاری صرف بدون اعمال نرخ‌های مصوب فقط بی‌اعتمادی را در بین مردم رواج می‌دهد.
اعلام قیمت ،تنها برنامه دولت برای مقابله باگرانی مرغ عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس با اشاره به نوسان قیمت‌ها در بازار مرغ و مایحتاج اساسی مردم، گفت: بازار مرغ تنها با قیمت گذاری تنظیم نمی شود چرا که قیمت‌گذاری صرف بدون اعمال نرخ‌های مصوب فقط بی‌اعتمادی را در بین مردم رواج می‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/22564.jpg اعلام,قیمت,،تنها,برنامه,دولت,برای,مقابله,باگرانی,مرغ Icana

عباس پاپی‌زاده در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه بالا رفتن هزینه‌های تولید و افزایش قیمت نهاد‌های دامی قیمت مرغ را به پرواز در آورده است، افزود: تولید کننده خود عامل گرانی مرغ نبوده چرا که هزینه‌های تولید از جمله خوراک دام اجازه ثابت ماندن نرخ‌ها را نمی‌دهد.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از سیستم ناسالم موجود در بازار از جمله سیستم توزیع محصولات و کالاهای مورد نیاز مردم، تصریح کرد: متأسفانه قیمت‌‌گذاری‌های دور از واقعیت در خصوص مرغ  طی مراحل تولید و در حین انتقال به بازار از سوی سود‌جویان تعیین می‌شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس ،با اشاره به نوسان قیمت‌ها در بازار مرغ و مایحتاج اساسی مردم، گفت:بازار مرغ تنها با قیمت گذاری تنظیم نمی شود چرا که قیمت‌گذاری صرف بدون اعمال نرخ‌های مصوب فقط بی‌اعتمادی را در بین مردم رواج می‌دهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان این مطلب که نظارت بر بازار و تنظیم قیمت‌ها کلید ثبات نرخ‌ها و کاهش فشار بر مردم است، افزود: سود‌جویان فاتحانی هستند که از سود مایحتاج اساسی مردم جیب خود را پر می‌کنند.

وی ادامه داد: قیمت‌گذاری هر روزه بر روی کالاها و محصولات مختلف از سوی مسئولان و عدم اعمال آن‌ها در بازار جو بی‌اعتمادی را در جامعه گسترش داده و مردم را از خرید دلسرد کرده است.

نماینده مردم دزفول در مجلس، با انتقاد از تفاوت قیمت‌ محصولات و کالاهای یکسان  در شهر‌های مختلف، گفت: اعمال قیمت‌های متفاوت و فروش کالاها و محصولات در مکان‌های مختلف شهر با نرخ‌های متفاوت نشان از نبود نظارت بر بازار است که دست دلالان برای قیمت‌گذاری متناسب با جیب خود باز کرده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس ، اتحادیه مربوط به مرغداران باید فعالیت خود در روز‌های ماه رمضان برای کنترل بازار را بیشتر کرده و اجازه فعالیت به سودجویان را  ندهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet