ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/08 12:12:30
سرویس اقتصادی
نعمتی در آستانه روز صنعت و معدن:

برنامه‌ریزی حلقه گمشده صنعت/ وزارت صنعت، معدن و تجارت اتاق فکر ندارد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت اتاق فکر ندارد، گفت: اصلی ترین حلقه گمشده و فاکتوری که متاسفانه در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت نداریم بحث برنامه ریزی و استراتژی صنعتی است.
برنامه‌ریزی حلقه گمشده صنعت/ وزارت صنعت، معدن و تجارت اتاق فکر ندارد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت اتاق فکر ندارد، گفت: اصلی ترین حلقه گمشده و فاکتوری که متاسفانه در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت نداریم بحث برنامه ریزی و استراتژی صنعتی است. https://cdn.icana.ir/d/019/32029.jpg برنامه‌ریزی,حلقه,گمشده,صنعت/,وزارت,صنعت،,معدن,و,تجارت,اتاق,فکر,ندارد Icana

بهروز نعمتی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به 10 تیرماه روز صنعت و معدن تصریح کرد: هر ساله در این ایام بسیاری از مشکلات صنعت را به گردن تحریم ها می اندازند اما به اعتقاد بنده خود تحریمی ها بیشتر به صنعت لطمه زده است.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: به عنوان مثال در بخش صنایع خودروسازی دولت نتوانست به تعهدات خود در این راستا عمل کند و در واقع هزار میلیارد تومانی که وعده آن را به خودروسازان داده بود محقق نشد که بخشی از صنعت اینگونه زمین گیر شد.

وی ادامه داد: در بخشی از صنایع مثل صنعت نساجی نیز واردات را به تولید داخل ترجیح داده اند و در این زمینه هم عملا پاسخگوی این صنعت نبودیم.

نعمتی با اشاره به اینکه در صنایع پتروشیمی نیز با دخالت دولت و قیمت گذاری هایی که صورت گرفت و بورس بازی که در این بخش انجام شد عملا نتوانستیم نیازهای کشور را فراهم کنیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم به ناکامی ها در بخش صنعت سیمان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر مشاهده می کنیم که صنعت سیمان در شرایطی با ترکیه رقابت می کند که ترک ها در بهترین شرایط سیمان را با حدود 70 تا 80 دلار به عراق صادر می کند در حالی که ما در بهترین حالت با حدود 35 دلار سیمان خود را صادر می کنیم.

نعمتی تصریح کرد: در مجموع وعده هایی که در راستای حمایت از بخش صنعت داده شده متاسفانه تحقق پیدا نکرد.

وی با اشاره به قرار گرفتن درآستانه روز صنعت و معدن افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت اتاق فکر ندارد یعنی متاسفانه برنامه ریزی نداریم.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر اینکه باید بر اساس برنامه حرکت کنیم، ادامه داد: اگر برنامه ریزی منظمی داشته باشیم قطعا فرصت های  خوبی در اختیار داریم و می توانیم بر تهدیدات خود قالب شویم و همچنین قادر خواهیم بود بر اساس توانمندی هایی که داریم به نحو احسن استفاده کنیم.

نعمتی افزود: اگر درحال حاضر از وزیر صنعت، معدن و تجارت سوال کنند که هدف و برنامه شما برای بخش های مختلف صنعت در سال آینده چه برنامه ریزی دارید فکرنمی کنم که یک برنامه مدون داشته باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه باید بر مبنای برنامه ریزی تولید ناخالص داخلی افزایش یابد، نیازهای پولی ومالی صنایع تامین  و میزان سهم صنعت و تولید برای ایجاد اشتغال مشخص شود، خاطرنشان کرد: اصلی ترین حلقه گمشده و فاکتوری که متاسفانه در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت نداریم  بحث برنامه ریزی  و استراتژی صنعتی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet