هدر اصلی
1392/04/08 14:03:19
سرویس بین الملل
نقوی حسینی:

دودستگی ‌سیاسی مصر را به جنگ داخلی سوق می‌دهد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه محمد مرسی در اولین سالگرد ریاست جمهوری خود با چالش‌های بزرگی مواجه شده‌٬ گفت: دودستگی ‌سیاسی مصر را به جنگ داخلی سوق می‌دهد.
دودستگی ‌سیاسی مصر را به جنگ داخلی سوق می‌دهد سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه محمد مرسی در اولین سالگرد ریاست جمهوری خود با چالش‌های بزرگی مواجه شده‌٬ گفت: دودستگی ‌سیاسی مصر را به جنگ داخلی سوق می‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/8393.jpg دودستگی,‌سیاسی,مصر,را,به,جنگ,داخلی,سوق,می‌دهد Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگاربین الملل خبرگزاری خانه ملت٬ درباره ادامه ناآرامی‌ها در مصر٬ گفت: از آغاز شکل‌گیری بیداری اسلامی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا جریان‌های افراطی به دنبال مصادره دست آوردهای مردمی بوده‌اند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه محمد مرسی در اولین سالگرد ریاست جمهوری خود با چالش‌های بزرگی مواجه شده‌است٬ تصریح کرد: رئیس جمهور مصر اگر نتواند بر مشکلات ایجاد شده فائق آید باید منتظر شروع جنگ داخلی در این کشور باشیم.

وی با اعلام اینکه باقی مانده عناصر حکومت گذشته با همدستی کشورهای مخالف  شکل‌گیری آزادی‌های مدنی در قاهره تلاش دارند مانع از ایجاد آرامش در مصر شوند٬ بیان کرد: اگرچه مرسی در یک ساله گذشته تصمیماتی اتخاذ کرده که موجبات اعتراضات مردمی را به همراه داشته اما آمریکا و رژیم صهیونیسیتی نیز با تحریک مخالفان رئیس جمهور مصر سعی دارند رنگ و بوی آرامش از فضای قاهره را پاک کنند.

نماینده اصولگرای مجلس نهم٬ افزود: جریان‌های افراطی سلفی‌گری و تکفیری در مصر سعی دارد اهداف و دستاوردهای انقلاب مردم این کشور را به نفع خود مصادره کنند که در این برهه ضرورت برخورد هوشمندانه رئیس جمهور مصر با این جریان‌ها بیشتر از گذشته است.

نقوی حسینی٬ با تاکید براینکه ایجاد دودستگی سیاسی در مصرتبعات زیادی برای انقلاب این کشور خواهد داشت٬ تصریح کرد: مخالفان دولت مرسی به جای ایجاد آشوب‌های خیابانی در چارچوب گفت‌وگوهای آشتی ملی برای برطرف کردن مشکلات گام بردارند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مخالفان دولت مرسی باید قدری تحمل داشته باشند٬ توضیح داد: ایجاد ناآرامی و آشوب‌های خیابانی ویژه مخالفان مرسی را به هدفشان نزدیک نمی‌کند بلکه فرصت‌ها و دست‌آوردهای انقلاب این کشور را به تباهی می‌کشاند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet