خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/08 12:27:59
سرویس دیگر رسانه‌ها_
پژمان‌فر:

سازمان میراث فرهنگی در واگذاری اختیارات تصدی‌گری شتاب‌زده عمل کرد

رئیس کارگروه هنر و گردشگری مجلس درخصوص اقدام اخیر دولت در واگذاری اختیارات تصدی‌گری سازمان میراث فرهنگی به بخش خصوصی گفت: چرا چنین کاری که نیاز به تشریفات قانونی دارد بدون نظر مجلس و با شتاب‌زدگی صورت می‌گیرد؟
سازمان میراث فرهنگی در واگذاری اختیارات تصدی‌گری شتاب‌زده عمل کرد رئیس کارگروه هنر و گردشگری مجلس درخصوص اقدام اخیر دولت در واگذاری اختیارات تصدی‌گری سازمان میراث فرهنگی به بخش خصوصی گفت: چرا چنین کاری که نیاز به تشریفات قانونی دارد بدون نظر مجلس و با شتاب‌زدگی صورت می‌گیرد؟ https://cdn.icana.ir/d/019/20700.jpg سازمان,میراث,فرهنگی,در,واگذاری,اختیارات,تصدی‌گری,شتاب‌زده,عمل,کرد Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر رئیس کارگروه هنر، فرهنگ، رسانه، گردشگری و صنایع دستی کمیسیون فرهنگی مجلس در خصوص اقدام اخیر دولت در مورد واگذاری اختیارات تصدی‌گری سازمان میراث فرهنگی به بخش خصوصی اظهار داشت: سؤال اساسی مجلس این است که اگرچه براساس اصل 44 قانون اساسی، دولت مکلف شده‌ که بخش‌های مختلفی که امکان واگذاری به بخش خصوصی دارند را واگذار کند، اما در این 2 و نیم سال گذشته در سازمان میراث فرهنگی چه مقدار از واگذاری‌ها انجام شده است و چه کار کارشناسی در این خصوص صورت گرفته است؟
وی با بیان اینکه در 2 و نیم سال گذشته در سازمان میراث فرهنگی هیچ نوع واگذاری واقعی صورت نگرفته است، گفت: پس از انتخابات یک نوع تصمیم شتابزده از سوی سازمان میراث فرهنگی مبنی بر اینکه تا 9 تیرماه تمامی واگذاری‌های سازمان میراث فرهنگی به بخش خصوصی صورت می‌گیرد، اعلام شد.
رئیس کارگروه هنر و گردشگری مجلس افزود: سؤال دیگر ما این است که چرا چنین کاری که نیاز به تشریفات قانونی دارد و آئین‌نامه آن باید رعایت شود، بدون نظر مجلس با این شتاب‌زدگی صورت می‌گیرد؟
حجت‌الاسلام پژمان‌فر ادامه داد: ابتدا باید رئیس سازمان میراث اعلام کند که قرار است اختیارات این سازمان به کدام بخش خصوصی واگذار شود، چراکه در کشورهای مختلف زمانی که می‌خواهند مسئولیت بخشی را به بخش خصوصی واگذار کنند، نیروهای واجد شرایط را تربیت می‌کنند. لذا این سازمان باید توضیح دهد که مقدمات انتقال به بخش خصوصی طی چه مراحلی صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه واگذاری اختیارات تصدی‌گری سازمان میراث فرهنگی به بخش خصوصی ابهام دارد، گفت: تصمیمات عجولانه و غیرکارشناسی و مدیریت محمدشریف ملک‌زاده مانند تعویض مدیران، خصوصاً در استان خراسان رضوی که در این مدت 2 مدیر در آن تغییر یافته‌، نشان‌دهنده این است که کارها براساس کار کارشناسی و دقت صورت نمی‌گیرد.
رئیس کارگروه هنر و گردشگری مجلس اظهار داشت: ما این تصمیمات عجولانه را ناشی از ضعف مدیریت سازمان میراث فرهنگی می‌دانیم و کمیسیون فرهنگی مجلس برای جلوگیری از این اقدام ابتدا تذکر شفاهی و کتبی را به رئیس جمهور داده است و اگر به این موضوع توجهی نشود، از طریق قانونی در حوزه اختیارات مجلس این موضوع را پیگیری می‌کنیم و در صورت وقوع تخلف از طریق کمیسیون اصل 90 این به این موضوع رسیدگی می‌کنیم.
حجت‌الاسلام پژمان‌فر افزود: البته ما منتظر اقدام سازمان میراث فرهنگی نیستیم و وظیفه قانونی خود را در این خصوص انجام می‌دهیم و امیدواریم که رئیس جمهور فعلی در روزهای پایانی دولت به معاون خود تذکر دهد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، وی در خصوص فعالیت کارگروه هنر و گردشگری مجلس گفت: پس از تعطیلات تابستانی مجلس قرار است که مباحث مربوط به تکمیل قوانین در حوزه فیلم و سینما را پیگیری کنیم و بعد از آن پیش‌نویس تهیه شده در مورد قانون جامع رسانه‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet