هدر اصلی
1392/04/08 13:02:26
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جعفری:

کنکور تا 5 سال آینده به همین منوال برگزار می‌شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره نحوه پذیرش دانشجو طی سال‌های آتی گفت: پیش‌بینی می‌شود کنکور تا ۵ سال آینده به همین منوال برگزار شود چراکه در حال حاضر سازوکار بهتری برای پذیرش دانشجو از سوی آموزش و پرورش تعیین نشده است.
کنکور تا 5 سال آینده به همین منوال برگزار می‌شود عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره نحوه پذیرش دانشجو طی سال‌های آتی گفت: پیش‌بینی می‌شود کنکور تا 5 سال آینده به همین منوال برگزار شود چراکه در حال حاضر سازوکار بهتری برای پذیرش دانشجو از سوی آموزش و پرورش تعیین نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/35102.jpg کنکور,تا,5,سال,آینده,به,همین,منوال,برگزار,می‌شود Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ قاسم جعفری درباره برگزاری کنکور در سال گذشته و سال جاری علی‌رغم مصوبه مجلس مبنی بر حذف کنکور تا پایان سال اول برنامه پنجم توسعه، اظهار داشت: در پذیرش داوطلبان در رشته‌های مورد‌نظر در آموزش عالی بحث عدالت باید مدنظر قرار گیرد که لازمه برقراری عدالت نیز فراهم کردن زمینه آن است.
وی در ادامه افزود: در حال‌حاضر برای یک سری از رشته‌ها در آموزش عالی کشور، صندلی‌های دانشگاه‌ها خالی هستند اما یک‌سری رشته‌های پرطرفدار و  یا  دانشگاه‌های معتبر‌تر بیش از ظرفیت پذیرش‌شان داوطلب دارند لذا ما فعلا راهی بهتر از کنکور سراغ  نداریم.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در ادامه با اشاره به بحث قرنطینه، نحوه طراحی سوالات ، ‌امانت‌داری و امنیت در برگزاری کنکور تصریح کرد:  تا کنون وزارت آموزش و پرورش مکانیزم قابل دفاعی برای حذف کنکور تعیین نکرده لذا پیش‌بینی می‌شود  تا 4،5 سال آینده نیز پذیرش دانشجو به همین منوال(برگزاری کنکور) صورت بگیرد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، نماینده مردم بجنورد، جاجرم، مانه و سملقان در مجلس در خاتمه خاطر نشان ساخت: طرح سنجش و پذیرش دانشجو در حال‌حاضر در کارگروه آموزش عالی این کمیسیون در حال بررسی است که پس از پایان کار این کارگروه پیشنهادات کارگروه مربوطه در صحن کمیسیون آموزش بررسی خواهد شد و با اصلاحات لازم به صحن علنی می‌رود تا در نوبت کار صحن قرار گیرد.
گفتنی است؛ در سال  ۸۶ مجلس مصوب کرد که تا پایان سال اول برنامه پنجم، نباید در کشور کنکوری برگزار شود و تمام پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سابقه تحصیلی باشد که اگر بخواهیم این موضوع را از نظر بازه زمانی حساب کنیم، به کنکور سال ۹۱ می رسیم./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet