خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/08 15:02:26
سرویس فرهنگی
تابش:

پرداخت‌ پاداش‌های میلیونی به بازیکنان فوتبال اقدامی آماتوری بود/مسئولان از تبعیض بین رشته‌های ورزشی بپرهیزند

عضو فراکسیون ورزش مجلس، با بیان اینکه در پیش گرفتن رفتارهای مقطعی همچون ارایه پاداش‌های کلان و مجوز واردات خودرو به بازیکنان فوتبال نتیجه موثری برای فوتبال کشور در پی ندارد، گفت: متاسفانه اختصاص پاداش‌های میلیونی به بازکنان فوتبال باعث تبعیض بین دیگر رشته‌های ورزشی می‌شود.
پرداخت‌ پاداش‌های میلیونی به بازیکنان فوتبال اقدامی آماتوری بود/مسئولان از تبعیض بین رشته‌های ورزشی بپرهیزند عضو فراکسیون ورزش مجلس، با بیان اینکه در پیش گرفتن رفتارهای مقطعی همچون ارایه پاداش‌های کلان و مجوز واردات خودرو به بازیکنان فوتبال نتیجه موثری برای فوتبال کشور در پی ندارد، گفت: متاسفانه اختصاص پاداش‌های میلیونی به بازکنان فوتبال باعث تبعیض بین دیگر رشته‌های ورزشی می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/32299.jpg پرداخت‌,پاداش‌های,میلیونی,به,بازیکنان,فوتبال,اقدامی,آماتوری,بود/مسئولان,از,تبعیض,بین,رشته‌های,ورزشی,بپرهیزند Icana

محمدرضا تابش در گفت‌ وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، در مورد پرداخت پاداش‌های کلان به بازیکنان فوتبال در پی راهیابی به جام جهانی برزیل، افزود: برای پیشرفت حرفه‌‌ای ورزش فوتبال استفاده از روش‌های آماتوری برای تشویق  بی‌نتیجه است.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه سازوکار ورزش در دنیای امروز با آنچه که در کشور ما انجام می‌گیرد متفاوت است، ادامه داد: در دنیا نگاهی حرفه ای به ورزش فوتبال وجود دارد این در حالی است که در ایران نگاه حرفه ای، تنها به زمان بستن قراردادها و دریافت جوایز محدود می شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه اختصاص پاداش‌های میلیونی به بازکنان فوتبال باعث تبعیض بین دیگر رشته‌های ورزشی می‌شود، تصریح کرد: پاداش‌های کلان و مجوز واردات خودرو در پی راهیابی ایران به جام جهانی برزیل به بازیکنان فوتبال اقدامی مقطعی است که نتیجه‌ای در پی ندارد.

وی، یادآور شد: بهتر است در دورانی که شخصیت ورزشی افراد شکل می‌گیرد اقداماتی انجام داد که روحیه و انگیزه نیز در فرد ایجاد شود تا زمانی که به قهرمانی رسید دیگر نیازی به اختصاص پاداش‌های کلان برای این افراد نباشیم چراکه توانسته‌ایم انگیزه لازم را در ورزشکاران به وجود آوریم.

تابش، در تشریح چگونگی ایجاد انگیزه در بین ورزشکاران، تاکید کرد: اقداماتی نظیر امنیت شغلی و مالی در طول فعالیت ورزشی فرد، می‌تواند انگیزه برای قهرمانی را افزایش دهد.

نماینده مردم اردکان در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه لازم است تا به همه عرصه‌های ورزشی توجه ویژه‌ و عادلانه‌ای داشته باشیم، ادامه داد: با اینکه کشتی ورزش ملی ما بوده و ایران از پایه‌گذاران این رشته ورزشی در جهان محسوب می‌شود اما متاسفانه شاهد بی‌توجهی به آن هستیم.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی، گفت: اگرچه به دلیل تبدیل شدن فوتبال به پدیده‌ای اجتماعی توجه و حمایت از آن باید در دستور کار قرار گیرد اما این موضوع نباید تنها محدود به فوتبال شده و ورزش های دیگر از اقدامات حمایتی محروم بمانند./ 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet