ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/08 16:16:44
سرویس فرهنگی
نعمتی:

آقای وزیر کشتی با سر پرست اداره نمی‌شود

عضو هیات رئیسه فراکسیون ورزش مجلس، با انتقاد از عملکرد وزارت ورزش و جوانان در اداره ۱۱ ماهه فدراسیون کشتی به وسیله سرپرست، افزود: انتصاب سرپرست به جای رئیس، بلای جان ورزش کشتی شده است،
آقای وزیر کشتی با سر پرست اداره نمی‌شود عضو هیات رئیسه فراکسیون ورزش مجلس، با انتقاد از عملکرد وزارت ورزش و جوانان در اداره 11 ماهه فدراسیون کشتی به وسیله سرپرست، افزود: انتصاب سرپرست به جای رئیس، بلای جان ورزش کشتی شده است، https://cdn.icana.ir/d/019/35216.jpg آقای,وزیر,کشتی,با,سر,پرست,اداره,نمی‌شود Icana

بهروز نعمتی در گفت‌ وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از عملکرد وزرات ورزش وجوانان در اداره ورزش کشتی، افزود: وزیر ورزش و جوانان باید پاسخگو باشد که چرا ورزشی که ریشه در فرهنگ و تمدن ما دارد 11 ماه با سرپرست اداره شده، اقدامی که ضربه مهلکی به بدنه این ورزش ملی وارد کرده است.

 نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مدیریت  در ورزش کلید موفقیت به شمارمی‌آید،  تصریح کرد: فدراسیون کشتی ایران باید هر چه سریع‌تر حرکت به سمت قانون‌مداری را آغاز کند  زیرا فدراسیونی که رئیس ندارد در مجامع بین‌المللی نمی‌تواند عملکرد مناسبی داشته باشد.

وی ادامه داد: اگر فدراسیون کشتی می‌خواهد که این ورزش دوباره به جایگاه اصلی خود بازگردد باید تعریف درستی از مدیریت در ورزش داشته باشد، در غیر این صورت با انتصاب سرپرست به جای رئیس نمی‌توان خواسته‌های کادر فنی  و کشتی‌گیران را حتی در بعد داخلی هم تامین کرد.

نعمتی، بی‌برنامگی ساختار مدیریت ورزشی، را موریانه‌ای برای این عرصه خواند وتاکیدکرد: به طور قطع مدیریت غیراصولی اجازه نخواهد داد مسئولان  ورزشی  سیاست‌های خود را اجرایی کنند، درواقع اگر بخواهیم ورزش کشتی را در کشور حرفه‌ای کنیم در نگاه  نخست باید  مدیر کاردانی را در راس این ورزش قرار دهیم که از  لحاظ  قانونی در مجامع بین‌المللی دارای اعتبار باشد نه اینکه انتظار داشته باشیم با سرپرست در دنیای کشتی  به جای برسیم.

 

 پناهنده شدن کشتی‌گیران ایرانی دل هر ایرانی را به درد می آورد

عضو کمیسیون صنایع ومعادن در مجلس نهم، درباره  کناره‌گیری برخی از کشتی گیران نامی از این رشته ورزشی، ادامه داد: کناره گیری کشتی گیران از این ورزش  پهلوانی دل هر ایرانی را به درد می‌آورد زیرا این ورزش یادگار بزرگ‌مردانی همچون تختی است که نه تنها در حیطه ورزش بلکه در اخلاق هم  استاد بزرگی در دنیای کشتی  به شمار می آیند.

نعمتی ادامه داد: پناهنده شدن  کشتی گیران ایرانی به کشورهای دیگر را نمی‌توان به هیچ وجه توجیه کرد زیرا این امر موجب می‌شود که استعدادهای ورزشی از کشور خارج شوند به همین علت باید با نگاه کارشناسی این موضوع را بررسی کنیم که چرا یک ورزشکار مدال‌آور که با پیراهن ملی کشورمان  روی تشک رفته است، تغییر ملیت می‌دهد.

نمایند مردم اسد آباد در مجلس نهم، افزود: نمی توان این موضوع را انکار کرد  که  سایه فوتیال بر پیکره کشتی ایران سنگینی می کند زیرا متاسفانه بعد از در خشش  ورزش کشتی  در المپیک آن‌طور که باید از زحمات این کشتی گیران  تقدیر نشد.

 

 ورزش  کشتی در مدارس  کشور مظلوم است

 نعمتی با بیان اینکه ورزش کشتی در مدارس کشور بسیار مظلوم است، تاکید کرد:این مظلومیت موجب می شود که ما در عرصه  استعداد یابی  ورزش کشتی با مشکلات بیشماری روبرو شویم که تنها پادزهر این بحران، نگاه تخصصی‌ به  ورزش  کشتی در مدارس است.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی، یادآورشد: وزارت آموزش وپرورش باید همگام با فدراسیون کشتی حرکت کرده و با برنامه‌ریزی‌ دانش‌آموزان را به سمت یادگرفتن تخصصی ورزش کشتی سوق دهد تنها در شرایطی است که ما شاهد شکوفایی ورزش کشتی بین دانش‌آموزان خواهیم بود.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet