عید سعید غدیرخم
1392/04/08 14:25:47
سرویس اقتصادی
صرامی فروشان:مصوبه ارزی بانک مرکزی خلاف قانون است

مابه التفاوت نرخ ارز به تولید اختصاص یابد نه بدهی‌های دولت

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه نرخ ارز درقانون تک نرخی دیده شده بود، گفت: نرخ ارز دونرخی محاسبه نشده بود که بخواهند مابه التفاوت آن را به صورت غنیمت تقسیم کنند و اگر هم غنیمتی هست باید به تولید و صادرات اختصاص یابد نه بدهی های دولت.
مابه التفاوت نرخ ارز به تولید اختصاص یابد نه بدهی‌های دولت عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه نرخ ارز درقانون تک نرخی دیده شده بود، گفت: نرخ ارز دونرخی محاسبه نشده بود که بخواهند مابه التفاوت آن را به صورت غنیمت تقسیم کنند و اگر هم غنیمتی هست باید به تولید و صادرات اختصاص یابد نه بدهی های دولت. https://cdn.icana.ir/d/019/27386.jpg مابه,التفاوت,نرخ,ارز,به,تولید,اختصاص,یابد,نه,بدهی‌های,دولت Icana

محسن صرامی فروشان درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به مصوبه بانک مرکزی مبنی بر بر تسویه بدهی های دولت از محل تغییر برابری ریال در مقابل اسعار خارجی، افزود: اگر بناست تغییر برابری ریال در مقابل اسعار خارجی محاسبه شود بهتر است به صادرکننده و تولیدکننده که بیشتر از همه متضرر شدند اختصاص پیداکند نه اینکه برای پرداخت تعهدات دولت خرج شود

نماینده مردم خمینی شهر درمجلس شورای اسلامی گفت: مطمئنا مصوبه بانک مرکزی مبنی بر تسویه بدهی های دولت از محل تغییر برابری ریال در مقابل اسعار خارجی برخلاف قانون است.

وی با بیان اینکه دو نرخی بودن ارز به فساد اقتصادی دامن می زند، گفت: دونرخی بودن ارز علاوه بر به دنبال داشتن فساد اقتصادی می تواند هیجانات کاذب را در بازار مصرف و تولید ایجاد کند.

صرامی فروشان به رییس کل بانک مرکزی دولت احمدی نژاد توصیه کرد آرامشی که درحال حاضر شامل ارز و بازار طلا شده است را با اظهار نظرات غیرعلمی مثل همیشه به هم نزند تا تحویل قدرت صورت بگیرد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهارداشت: مطمئنا وقتی پول به هر دلیل و تحت هر شرایطی به جامعه تزریق بشود تورم بیشتری به سفره اقتصادی مردم تحمیل می شود و افزایش نرخ ارز و طلا و فلزات گرانبها را به دنبال خواهد داشت.

نماینده مردم خمینی شهردرمجلس گفت: تسویه بدهی دولت به این نحو به افزایش نرخ تورم دامن می زند و این لکه سیاه را در پرونده دولت ثبت خواهد شد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بر ضرورت استقلال بانک مرکزی تاکید کرد و افزود: مطمئنا اگر بانک مرکزی استقلال داشته باشد و ملزم به پاسخ گویی به مجلس باشد و دستش برای تدوین سیاستهای با تفکر شخصی بسته شود حرکت نمودارهای بازار و ترازهای سود و زیان منطقی خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet