عید سعید غدیرخم
1392/04/08 15:16:53
سرویس اقتصادی
بیاتیان:خودروسازان به جای افزایش قیمت کیفیت را ارتقاء دهند

خودروسازان هزینه ارتقا کیفیت را از جیب مردم برداشت نکند

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه خودروسازان بخواهند برای هر کاری هزینه آن را از مردم دریافت کنند با هیچ ضابطه ای سازگار نیست، درباره مهلت داده شده به خودروسازان تا پایان شهریور مبنی بر ارتقاء کفیت محصولاتشان به یورو۴ گفت: اتفاقی در جهت ارتقاء کیفیت خودرو نخواهد افتاد به دلیل اینکه انگیزه ای برای اینکار در خودروسازان وجود ندارد.
خودروسازان هزینه ارتقا کیفیت را از جیب مردم برداشت نکند عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه خودروسازان بخواهند برای هر کاری هزینه آن را از مردم دریافت کنند با هیچ ضابطه ای سازگار نیست، درباره مهلت داده شده به خودروسازان تا پایان شهریور مبنی بر ارتقاء کفیت محصولاتشان به یورو4 گفت: اتفاقی در جهت ارتقاء کیفیت خودرو نخواهد افتاد به دلیل اینکه انگیزه ای برای اینکار در خودروسازان وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/21187.jpg خودروسازان,هزینه,ارتقا,کیفیت,را,از,جیب,مردم,برداشت,نکند Icana

سید محمد بیاتیان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره اظهارات خودروسازان مبنی افزایش یک تا سه میلیون تومانی قیمت خودرو در صورت ارتقاء کیفیت محصولاتشان به یورو4 تصریح کرد: برای ارتقاء کیفیت هزینه ای نباید توسط مصرف کننده پرداخت شود.

تعطیلی خط تولید خودروسازان بدون ارتقاءکیفیت

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارتقاء کیفیت موضوعی است که باید در گذشته توسط خودروسازان صورت می گرفت، افزود: اینکه خودروسازان بخواهند برای هر کاری هزینه آن را از مردم دریافت کنند با هیچ ضابطه ای سازگار نیست.

وی با بیان اینکه خودروسازان باید این موارد را بین خود و دولت حل کنند، ادامه داد: خودروساز باید بداند اگر این ارتقا کیفیت را انجام ندهد باید خط تولید خود را تعطیل کند و اگر قرار است در کنار آن از مردم پول دریافت کنند عقلانی نیست.

افزایش هزینه ارتقاء کیفیت خودرو باید بین خودروسازان و دولت حل شود

بیاتیان افزود: بنابراین خودروسازان نباید این مسائل را به مردم تعمیم دهند و هزینه ای به مصرف کننده تحمیل شود بلکه دستگاه های دولتی و نظارتی  مثل‌ سازمان محیط زیست، راهنمایی و رانندگی، استاندار و سایر نهادهای ذیربط باید با خودروسازان به توافق برسند و اگر هزینه ای هم باشد بین دولت و خودروسازان حل شود نه اینکه این هزینه به مردم تحمیل شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم در بخش دیگری از اظهاراتش درباره الزاماتی که از گذشته خودروسازان باید در راستای ارتقا کیفیت خودرو مانند کیسه هوا در دستور کار خود قرار می دادند اما برخی خودروها همچنان کیفیت اولیه را ندارند، تصریح کرد: متاسفانه در بحث خودروسازی داریم شعار می دهیم که خودروساز هستیم در اصل خودرو تحویل نمی دهیم بلکه یک محصولی به مردم تحمیل می کنیم.

خودروسازان دیگر بهانه ای ندارند

وی ادامه داد: به لحاظ استانداردهایی که وجود دارد نمی توانیم عنوان خودرو را برای برخی محصولات به کار برد اما تا امروز یکی از بهانه های خودروسازان این بود که سوخت یورو 4 هنوز آماده نشده و اگر خودرو با استاندارد یورو4 تولید کنیم برای سوخت آن با مشکل مواجه می شویم اما این سوخت در حال حاضر توسط پالایشگاه های ما تامین شد و خودروسازان بهانه ای ندارند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره مهلتی که به خودروسازان برای ارتقاء کیفیت محصولاتشان به یورو4 داده شده، خاطرنشان کرد:  تا پایان شهریور که به خودروسازان برای ارتقاء کیفیت مهلت داده شده  اتفاقی در جهت ارتقاء کیفیت خودرو نخواهد افتاد به دلیل اینکه انگیزه ای برای اینکار در خودروسازان وجود ندارد و خودروسازی ما در حال احتضار است مگر اینکه ارتقاء کیفیت از کانال دیگری پیگری شود و دولت در بحث نظارتی و اعمال قانون وارد شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet