خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1392/04/08 14:14:36
سرویس دیگر رسانه‌ها_
پورمختار خبر داد:

سرمایه گذاری بخش خصوصی در محدوده غار علیصدر

رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: طرح تبدیل سیستم تر به خشک نیروگاه مفتح باید سال گذشته به بهره برداری می‌رسید.
سرمایه گذاری بخش خصوصی در محدوده غار علیصدر رییس کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: طرح تبدیل سیستم تر به خشک نیروگاه مفتح باید سال گذشته به بهره برداری می‌رسید. https://cdn.icana.ir/d/019/24093.jpg سرمایه,گذاری,بخش,خصوصی,در,محدوده,غار,علیصدر Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ محمدعلی پورمختار با اشاره به اینکه طرح تبدیل سیستم تر به خشک نیروگاه مفتح شامل سه برج می‌شود، افزود: یکی از این سه برج در حد 90 درصد اجرایی شده اما هم اکنون کمبود اعتبار مانعی برای اتمام کار شده است.
وی با بیان اینکه سال گذشته معاون وزیر نیرو قول تخصیص اعتبار و اتمام پروژه تا شهریور همان سال را داده بود، تصریح کرد: چند تذکر به وزیر نیرو و رییس جمهور در رابطه با این پروژه داده‌ام اما محدودیت منابع مشکل عمده بوده و امیداوارم امسال هر سه برج با هم به بهره برداری برسد.
نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ اعلام کرد: برای هر برج 30 میلیارد تومان اعتبار برآورد شده بود اما با افزایش قیمتها این میزان به 45 میلیارد تومان رسیده است، هم اکنون برای اتمام برج اول هفت میلیارد تومان نیاز است.
پورمختار اعلام کرد: زمانی که نیروگاه را ایجاد کرده‌اند امکان استفاده از برج خنک کننده خشک نیز وجود داشت که می‌توانست موجب صرفه جویی بسیار در هزینه‌ها شود اما اشتباه بزرگی صورت گرفت و متاسفانه سیستم آبی برای خنک کردن نیروگاه برقرار شد و حال شاهد اثرات زیانبار زیست محیطی آن هستیم.
وی اعلام کرد: اگر آن زمان سیستم تر به خشک را ایجاد می‌کردند سه برج با 10 میلیارد تومان اجرایی می‌شد.
رییس کمیسیون اصل 90 مجلس اضافه کرد: اگر کسی اطلاعات و مسائلی درباره شهرداری همدان داشته باشد می تواند در اختیار کمیسیون اصل 90 قرار دهد تا سریع به مسائل رسیدگی شود اما تحقیق و تفحص روندی طولانی دارد.
نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس از سرمایه گذاری بخش خصوصی در محدوده غار علیصدر خبر داد.
وی با تاکید بر اینکه توسعه گردشگری از عوامل مهم در توسعه یک استان محسوب می شود، افزود: ظرفیت‌های گردشگری استان همدان بر کسی پوشیده نیست اما این پتانسیل نیاز به معرفی، ارائه و سرمایه گذاری دارد.
پورمختار ادامه داد: هفته گذشته گروهی از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی از غار علیصدر بازدید کرده و این منطقه را برای سرمایه گذاری مناسب دانستند و قرار شد یک مجتمع گردشگری، تفریحی و توریستی در محدوده غار علیصدر ایجاد شود.
وی اعلام کرد: کارهای مقدماتی انجام شده و با تایید استاندار طرح مطالعاتی پروژه آغاز خواهد شد.
رییس کمیسیون اصل 90 مجلس از ایجاد کارخانه بسته‌بندی سفال لالجین خبر داد و گفت: یکی از مشکلاتی که سفال و بیشتر صنایع دستی در استان و کشور از آن رنج می برند نداشتن بسته بندی مناسب و بازارپسند است، براین اساس طرح مطالعاتی بسته بندی سفال لالجین از مدتها قبل آغاز شده بود مورد تایید قرار گرفت و قرار شد کارخانه ای برای این امر ایجاد شود.
پورمختار از برگزاری جشنواره سفال لالجین در آینده نزدیک خبر داد و گفت: به دنبال این هستیم که جشنواره سفال لالجین را به منظور معرفی هرچه بیشتر و بهتر تولیدات برگزار کنیم که کارهای مقدماتی در حال انجام است.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، وی اعلام کرد: طرح مطالعاتی دهکده سفال نیز انجام شده و باید بررسی نهایی آن دنبال شود./
پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet