هدر اصلی
1392/04/08 16:20:48
سرویس بین الملل
سودانی:

مرسی باید در سیاست‌های خود تجدیدنظر کند

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر لزوم لحاظ کردن مطالبات مشروع مردم برای تلطیف فضای متشنج حاکم بر مصر،٬ گفت: مرسی باید در سیاست‌های خود تجدیدنظر کند.
مرسی باید در سیاست‌های خود تجدیدنظر کند نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر لزوم لحاظ کردن مطالبات مشروع مردم برای تلطیف فضای متشنج حاکم بر مصر،٬ گفت: مرسی باید در سیاست‌های خود تجدیدنظر کند. https://cdn.icana.ir/d/019/21390.jpg مرسی,باید,در,سیاست‌های,خود,تجدیدنظر,کند Icana

ناصر سودانی در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت٬ با اشاره به ناآرامی‌ها در مصر٬ گفت: دولت اسلام‌گرای مصر دریک سال گذشته هیچ‌دست آورد بزرگی نداشته و بیشتر انرژی خود را صرف برگزاری همایش‌ها و سخنرانی‌های بیهوده کرده است.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دریک سال گذشته خواسته‌های انقلابی مردم مصر محقق نشده٬ تصریح کرد: انقلاب 25 ژانویه که از میدان التحریر کلید خورد بر پایه استکبارستیزی و مقابله با رژیم صهیونیستی بود اما نه‌تنها مرسی قرارداد ننگین کمپ دیوید را ملغی اعلام نکرد بلکه در برابر آمریکا و هم‌پیمانان منطقه‌ای آنها مثل قطر و عربستان که دشمن بیداری اسلامی بودند سرتعظیم فرود آورد.

وی با تاکید براینکه آشوب در مصر خواب راحت را برای رژیم صهیونیستی به ارمغان می‌آورد٬ افزود: ناآرامی‌ در کشوری که همجوار سرزمین‌های اشغالی است مردمانش راسرگرم تحولات داخلی می‌کند و بیشتر انرژی آنها را می‌گیرد.

سودانی٬ با اعلام اینکه ادامه ناآرامی ها در قاهره موجبات جنگ داخلی در مصر را فراهم می‌کند٬ توضیح داد: اختلافات دولت و مخالفان که بیشتر جنبه اقتصادی- سیاسی دارد اگر به صورت مناسب اداره نشود و مردم مصر در میدانی که با تجمع خود توانستند حسنی مبارک را از قدرت ساقط کنند٬ باردیگر تجمع کنند دولت مرسی را با چالش‌های جدی مواجه خواهد کرد.

نماینده اصولگرای مجلس نهم تصریح کرد: در شرایط کنونی که مخالفان دولت مرسی صحنه‌گردانی می‌کنند و برخی تندروی‌های اخوان المسلمین٬ برگزاری گفت‌وگو‌ها برای ایجاد آشتی ملی را در هاله‌ای از ابهام قرار داده است.

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه مرسی  باید با درنظر گرفتن مطالبات مشروع مردم در راستای تلطیف فضای حاکم بر مصر گام بردارد٬ گفت: موضع‌گیری رئیس جمهور منتخب مردم مصر در برابر تحولات سوریه و عدم رعایت خواسته‌های انقلاب از جمله انتقادات مطروحه از سوی مخالفان است که مرسی باید به آنها توجه ویژه‌ای داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet