ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/08 19:15:25
سرویس دیگر رسانه‌ها_
طبیب‌زاده:

نابسامانی اطلاعاتی در دانشگاه آزاد کار هیئت تحقیق و تفحص را با مشکل روبه‌رو کرد

عضو هیئت تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد گفت: نابسامانی و گسیختگی اطلاعات درون سازمانی در دانشگاه آزاد وحشتناک است و به همین خاطر ما برای کسب اطلاعات از داخل این دانشگاه با مشکلات اساسی روبه‌رو هستیم.
نابسامانی اطلاعاتی در دانشگاه آزاد کار هیئت تحقیق و تفحص را با مشکل روبه‌رو کرد عضو هیئت تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد گفت: نابسامانی و گسیختگی اطلاعات درون سازمانی در دانشگاه آزاد وحشتناک است و به همین خاطر ما برای کسب اطلاعات از داخل این دانشگاه با مشکلات اساسی روبه‌رو هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/21169.jpg نابسامانی,اطلاعاتی,در,دانشگاه,آزاد,کار,هیئت,تحقیق,و,تفحص,را,با,مشکل,روبه‌رو,کرد Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ زهره طبیب زاده نوری در خصوص آخرین وضعیت پیگیری این تحقیق و تفحص،گفت: با توجه به اینکه بنده مسئول بخش مالی و اداری تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد هستم، جلسات این بخش بسیار منظم و دقیق برگزار می شود و از همان زمانی که حکم بنده ابلاغ شد، تیمی تشکیل دادیم‌که بسیار دقیق در خصوص اسناد مالی تحقیق می‌کند و به موارد بسیار خوبی رسیده ایم که به لحاظ قانونی نمی‌توان درباره آن صحبت کرد.
وی افزود: ما به صورت دقیق و ریز مصادیقی را پیدا کرده ایم که لازم است درباره آن تحقیق‌ و بر اساس قوانین تحقیق و تفحص آن را به مجلس گزارش کنیم.
عضو هیئت تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد با بیان اینکه‌ کارها به خوبی پیش می رود، اما بحث تحقیق و تفحص و سازوکار قانونی آن در مجلس ایراداتی دارد، افزود: زمانی که بحث تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد به اتمام برسد، بنده پیگیر برطرف کردن این خلاءهای قانونی خواهم بود.
طبیب زاده با اشاره به اینکه امروز تحقیق و تفحص از سوی افرادی که کمیته تحقیق و تفحص تشخیص دهند دنبال می شود، در حالیکه کمیته ها نباید بر اساس سلیقه های خود افراد را انتخاب کنند، گفت: باید دستگاهی در کشور وجود داشته باشد که امر تحقیق و تفحص به عهده آن دستگاه باشد.

**بی‌نظمی و افسار گسیختگی اطلاعاتی در دانشگاه آزاد
وی تاکید کرد: مقداری به هم ریختگی اطلاعاتی در دانشگاه آزاد وجود دارد، چرا که وقتی ما اطلاعاتی از دانشگاه آزاد می خواهیم، این اطلاعات بسیار دیر به دست ما می‌رسد. البته آقای دانشجو نهایت همکاری را با هیئت تحقیق و تفحص دارد، اما‌ روند بی نظمی و افسار گسیختگی اطلاعاتی در دانشگاه آزاد وجود داشته و بایگانی قابل قبول و سیستم ثبت و ضبط مدارک و اسناد وجود ندارد و به لحاظ منطقی نظم سازمانی سایر دستگاه‌ها را ندارد. یعنی زمانی‌که با یک دستگاه دولتی مکاتبه می‌کنیم، شاهد هستیم که نظم و قاعده و قانون در آن سازمان ها حاکم است، اما زمانی که با دانشگاه آزاد برخورد می‌کنیم، نابسامانی و گسیختگی اطلاعات درون سازمانی در آن وحشتناک است و به این لحاظ ما برای کسب اطلاعات از داخل دانشگاه آزاد با مشکلات اساسی روبرو بوده ایم و هستیم و همین امر کار هیئت را کند کرده است.
عضو هیئت تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد، ادامه داد: البته باز هم تاکید می‌کنم که فرهاد دانشجو رئیس فعلی دانشگاه آزاد نهایت کمک و لطف را به هیئت تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد داشته است.
طبیب زاده با اشاره به اینکه مسئله دیگر،تخصیص اعتبارات به هیئت تحقیق و تفحص از جانب مجلس بوده است، افزود: ابلاغ احکام اعضای تحقیق و تفحص و اعتبارات بسیار دیر انجام شد و با تاخیر در صحن مجلس مطرح شد. همچنین انتخابات ریاست جمهوری و شوراها نیز وقت زیادی از هیئت تحقیق و تفحص گرفت.

**مجلس بعد از گذشت چهار ماه حقوق همکاران هیئت را پرداخت کرد
وی با تاکید بر اینکه تا هفته‌ گذشته‌کمترین بودجه ای در اختیار هیئت تحقیق و تفحص قرار نگرفت در حالیکه بر اساس قانون باید تنخواهی در اختیار این هیئت قرار می گرفت، اظهار داشت: بعد از گذشت چهار ماه از فعالیت هیئت تحقیق و تفحص، یک ریال تن‌خواه از سوی مجلس در اختیار این هیئت قرار نگرفته است و در حال حاضر و بعد از گذشت چهار ماه نیروهایی که به هیئت تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد کمک می کردند، اولین حقوق خود را دریافت کردند .

**مجلس با خساست و عدم عنایت نسبت به هیئت تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد رفتار کرد
عضو هیئت تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه مجلس در تحقیق و تفحص های قبلی تن‌خواه بسیار قابل قبولی در ابتدای کار به تیم تحقیق و تفحص داده بود،گفت: در حالی که مجلس در زمینه‌های دیگر راحت خرج می کند، اما در زمینه تحقیق و تفحص بسیار با خساست و عدم عنایت نسبت به هیئت تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد رفتار می‌کند و در حق این هیئت و همکاران مرتبط با آن جفا شد.

**دانشگاه آزاد مشکلات و مسائل بسیار عدیده ای دارد
طبیب زاده نوری با بیان اینکه ما مستندات خود را مطرح خواهیم‌کرد و از طریق مراجع ذی صلاح تا انتهای مسئله پیگیری های لازم را انجام خواهیم داد، افزود: دانشگاه آزاد مشکلات و مسائل بسیار عدیده ای دارد، اما بنده الان در مقام محاکمه افراد نیستم و طبیعی است که اطلاعات باید در اختیار مراجع ذی صلاح قرار بگیرد و آن مراجع در نهایت صحت مدارک و اسناد را تشخیص دهند و تصمیم گیری کنند. البته موارد برای پیگیری زیاد بوده است اما مسئولیت پیگیری در مراجع ذی صلاح به عهده ما نیست.

**احتمال تمدید مهلت فعالیت هیئت تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد
وی همچنین در خصوص زمان نهایی شدن‌گزارش هیئت تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد، اظهار داشت: فعلا مهلت قانونی هیئت تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد به اتمام نرسیده، اما با توجه به برگزاری انتخابات و به تعویق افتادن فعالیتهای این هیئت زمان را از دست داده ایم و به لحاظ قانونی نیز امکان تمدید زمان را داریم.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، عضو هیئت تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد، خاطرنشان کرد: کار هیئت تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد بسیار گسترده است و ما باید اسناد مربوط به 30 سال از فعالیتهای دانشگاه آزاد را بررسی کنیم. با توجه به بی نظمی اطلاعاتی که در درون دانشگاه آزاد وجود دارد، طبعا با یک نهاد قانونمند ساختاری تفاوت زیادی دارد. بنابراین برای کسب اطلاعات در این مجموعه با مشکلات متعددی روبرو هستیم. حتی اگر بخشی از این اقدامات را کارشکنی تلقی نکنیم، به هم ریختگی ساختاری در درون دانشگاه آزاد کافی است تا کار تحقیق و تفحص به تعویق بیفتد، اما ما خیلی قوی کار را به پیش می بریم و سعی می کنیم با یک تمدید کوتاه مدت گزارشی شایسته نظام جمهوری اسلامی را تقدیم مسئولان‌کنیم./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet