هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
طاهری مطرح کرد:

شائبه رانت خواری در واگذاری های غیرکارشناسی سازمان میراث فرهنگی

سرویس فرهنگی
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس، از عجله دولت برای خصوصی‌سازی بخش‌های مختلف گردشگری انتقاد و تصریح کرد: انجام چنین کار عظیمی در مدت کوتاه 2 ماهه عمر دولت دهم، شائبه و نگرانی سوءاستفاده مالی ایجاد می‌کند.
دوشنبه 10 تیر 1392 ساعت 09:04
شائبه رانت خواری در واگذاری های غیرکارشناسی سازمان میراث فرهنگی سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس، از عجله دولت برای خصوصی‌سازی بخش‌های مختلف گردشگری انتقاد و تصریح کرد: انجام چنین کار عظیمی در مدت کوتاه 2 ماهه عمر دولت دهم، شائبه و نگرانی سوءاستفاده مالی ایجاد می‌کند. http://cdn.icana.ir/d/019/2063.jpg شائبه,رانت,خواری,در,واگذاری,های,غیرکارشناسی,سازمان,میراث,فرهنگی Icana

 سیدعلی طاهری در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری سخنان رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مبنی بر خصوصی سازی این بخش تا پایان دولت دهم، گفت: اخیرا سازمان میراث فرهنگی تصمیم گرفته بخش‌های مختلف در اختیار خود به ویژه گردشگری را به بخش خصوصی واگذار کند ولی اینکه چنین کار عظیمی در مدت کوتاه دوماهه عمر دولت دهم با این شدت انجام شود، شائبه و نگرانی سوء استفاده مالی ایجاد می‌کند.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه توجیه قانونی این کار اصل 44 است و خصوصی سازی، ماهیتا کار مطلوبی است، توضیح داد: خصوصی سازی به ویژه در این سطح کلان باید با دقت و انجام کارشناسی‌های لازم باشد؛ اینکه واگذاری به چه کسانی صورت می گیرد، صلاحیت آن را دارند یا خیر و مسائل مهم دیگری همچون دقت در از بین نرفتن سرمایه  بیت‌المال و جلوگیری از رانت خواری باعث شد برخی اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس نگران شیوه واگذاری باشند.

این نماینده اصولگرا در مجلس نهم، تاکید کرد: اینکه دولت در روزهای پایانی با سرعت بالا و بدون کار کارشناسی و دقت لازم این بخش‌ها را به بخش خصوصی واگذار کند، شائبه رانت‌خواری را به وجود می‌آورد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی در مجلس نهم، با تاکید بر ضرورت رعایت نکات قانونی اصل 44 در خصوصی سازی، افزود: هتل هایی در سراسر کشور در اختیار سازمان میراث فرهنگی است و نگرانی هایی ایجاد شده که اگر این شرکتهای مادر، یک مرتبه و بدون کارشناسی به سمت بخش خصوصی برود، آیا سوء استفاده کلان مالی ایجاد نمی کند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری از واگذاری تصدی گری ها به بخش خصوصی در این سازمان تا پایان کار دولت دهم خبر داده است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000