هدر اصلی
1392/04/09 15:12:23
سرویس اجتماعی
خضری: سازمان بیمه سلامت تنها روی کاغذ تصویب شده و فرآیند اجرایی ندارد

سازمان بیمه سلامت خروجی ندارد

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با انتقاد از عملکرد سازمان بیمه سلامت، گفت: در مقایسه با بودجه‌ای که به این سازمان تعلق می‌گیرد شاهد هیچ خروجی و عملکرد مثبتی از آن نیستیم.
سازمان بیمه سلامت خروجی ندارد عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با انتقاد از عملکرد سازمان بیمه سلامت، گفت: در مقایسه با بودجه‌ای که به این سازمان تعلق می‌گیرد شاهد هیچ خروجی و عملکرد مثبتی از آن نیستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/31943.jpg سازمان,بیمه,سلامت,خروجی,ندارد Icana

رسول خضری در گفت ‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از عملکرد سازمان بیمه سلامت، افزود: متاسفانه سازمان بیمه سلامت تنها روی کاغذ تصویب شده و در عمل فرآیند اجرایی در آن صورت نگرفته است.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه حوزه سلامت با قانون‌گریزی دست و پنجه نرم می‌کند، ادامه داد:‌ بزرگترین مشکل در حوزه سلامت این است که ایده‌های خوبی داده می‌شود اما تحقق نمی‌یابد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تجمیع‌ بیمه‌ها را از اصلی‌ترین وظایف سازمان بیمه سلامت خواند وتصریح کرد: زمانی سازمان بیمه سلامت تحقق پیدا می‌کند که شاهد تجمیع بیمه‌ها باشیم، در حال حاضر این اقدام صورت نگرفته و هریک از بیمه‌ها ساز خود را می‌زنند.

وی، با بیان اینکه نبود سیستم بیمه‌ای واحد بر معضلات حوزه بهداشت ودرمان افزوده است، یادآور شد: این مشکلات باعث می‌شود تا بیمه‌ها از ایفای اصلی‌ترین نقش خود که همان پوشش بیمه همگانی است فاصله بگیرند.

خضری، افزود: تا رابطه مالی بین بیمار و پزشک را از بین نبریم نمی‌توانیم هیچ طرح موفقی را در حوزه سلامت اجرا کنیم.

 

بر اساس قانون باید بیمه‌ها در هفته اول 60 درصد هزینه‌ها را پرداخت کنند

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه باید 90 درصد بار حوزه سلامت بر دوش بیمه‌ها باشد، ادامه داد: وزارت  تعاون، کار و رفاه اجتماعی خرید خدمت می‌کند و وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی کار سیاست‌گذاری را انجام می‌دهد اما متاسفانه به دلیل ناهماهنگی بین دو وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهداشت، درمان وآموزش پزشکی بیمه‌ها به تعهدات خود عمل نمی‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه بر اساس قانون باید بیمه‌ها در هفته اول 60 درصد بدهی خود را به مراکز درمانی پرداخت کنند اما عملا این پرداختی 7 یا 8 ماه به طول می‌انجامد، تصریح کرد: با توجه به اینکه امسال بودجه حوزه سلامت منهای 5 درصد کاهش داشته و ارز مرجع نیز به دارو اختصاص پیدا نمی‌کند مشکلات حوزه بهداشت و درمان نیز با حمایت نکردن بیمه‌ها روز به روز افزایش می‌یابد.

وی، با بیان اینکه اساس شکل گیری بیمه سلامت این است که پرداخت هزینه از جیب مردم در سطح پایینی نگه داشته شود، افزود: در حال حاضر هزینه پرداخت درمان از جیب مردم 70درصد است که اگر بیمه‌ها حمایت می‌کردند به طور حتم شاهد کاهش این میزان هزینه بودیم.

خضری، با بیان اینکه سازمان بیمه سلامت فقط اعتبارت را هدر می‌دهد و در مقایسه با بودجه ای که دریافت می کند هیچ خروجی ندارد، تاکید کرد: با وجود آنکه حوزه سلامت نیاز به برنامه‌ریزی دارد اما همیشه بخش بهداشت و درمان کشور در اولویت‌های آخر دولت بوده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: امروزه به جای آنکه بر اساس برنامه‌ریزی‌ها بودجه‌ای برای اجرا اختصاص دهیم بر اساس بودجه، برنامه‌ریزی می‌کنیم و این شرایط در حالی اتفاق می‌افتد که مسئولان وزارت بهداشت در خواب غفلت فرو رفته‌اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet