ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/09 12:26:56
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قربانی تاکید کرد:

ضرورت جذب قاضی در قوه قضائیه

نماینده پیشین مجلس گفت: ماده ۲۱۱ قانون اساسی در برنامه پنجم توسعه این اختیار را به قوه قضاییه داده تا سالانه ۸۰۰ قاضی را به عنوان نیروی انسانی به خدمت گیرد.
ضرورت جذب قاضی در قوه قضائیه نماینده پیشین مجلس گفت: ماده 211 قانون اساسی در برنامه پنجم توسعه این اختیار را به قوه قضاییه داده تا سالانه 800 قاضی را به عنوان نیروی انسانی به خدمت گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/36175.jpg ضرورت,جذب,قاضی,در,قوه,قضائیه Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ " حجت‌الاسلام موسی قربانی"، نماینده پیشین مجلس با اشاره به جذب هزار قاضی که در دستور کار قوه قضاییه قرار گرفته، اظهار داشت: ماده 211 قانون اساسی در برنامه پنجم توسعه این اختیار را به قوه قضاییه داده تا سالانه 800 قاضی را به عنوان نیروی انسانی به خدمت گیرد.

وی ادامه داد: دلیل این امر این است که تقریبا 60 درصد از پست‌های قضایی دارای  متصدی و بیش از 40 درصد از آن خالی از متصدی است به‌طوری که قوه قضاییه چیزی حدود 40 درصد کمبود قاضی دارد.

قاضی دیوان عالی کشور تصریح کرد: خروجی نیروهای موجود در قوه قضاییه  تحت عنوان بازنشستگی و مرگ و میر  از مواردی است که موجب شده  قانونگذار  به منظور حل این مشکل  تمهیداتی را در نظر بگیرد.

حجت‌الاسلام قربانی تصریح کرد: قوه قضاییه آیین نامه‌ای را برای جذب نیرو فراهم کرده که در این آیین نامه روش جذب قضات به دو صورت پیش بینی شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛قاضی دیوان عالی کشور در پایان خاطر نشان کرد: قوه قضاییه با شناسایی قضات دارای صلاحیت به جذب آنها از طریق مصاحبه و کارآموزی پرداخته که البته فراخوان هایی هم در این زمینه منتشر شده است./

پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet