ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/09 12:48:54
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بیاتیان:

راه تعدیل قیمت‌ها در بازار خودرو خصوصی‌سازی در حوزه تولید است

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: وضعیت تولید خودرو در کشور به گونه‌ای است که باید برای برون رفت از مشکلات و تعدیل قیمت‌ها در بازار، باید زمینه بخش خصوصی در این حوزه فراهم شود.
راه تعدیل قیمت‌ها در بازار خودرو خصوصی‌سازی در حوزه تولید است عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: وضعیت تولید خودرو در کشور به گونه‌ای است که باید برای برون رفت از مشکلات و تعدیل قیمت‌ها در بازار، باید زمینه بخش خصوصی در این حوزه فراهم شود. https://cdn.icana.ir/d/019/17100.jpg راه,تعدیل,قیمت‌ها,در,بازار,خودرو,خصوصی‌سازی,در,حوزه,تولید,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ سید محمد بیاتیان با اشاره به جلسات متعدد این کمیسیون با خودروسازان جهت برقراری ثبات در بازار خودور، گفت: برای ارتقای کیفیت خودروهای تولیدی باید صنعت خودروسازی کشور خصوصی شود.
وی ادامه‌داد: در فضای رقابتی خودروسازان ملزم به ارتقای کیفیت می شوند که در کنار آن باید زمینه رقابت را نیز برای بخش خصوصی در داخل و بین شرکت‌‌های خودروسازی فراهم کنیم.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع مجلس در ادامه اظهارداشت: نظارت دقیق سازمان‌های نظارتی نظیر سازمان استاندارد و نیز پلیس راهور و همین‌طور تأکید این سازمان‌ها بر اجرای حداقل استانداردهای داخلی می‌تواند بصورت نسبی در ارتقای کیفیت محصولات تأثیرگذار باشد.
بیاتیان افزود: صنعت خودروی کشور به لحاظ ایجاد اشتغال سومین صنعت بزرگ محسوب می‌شود، به طوری که تحریم‌ها نیز اثر مستقیم بر این صنعت گذاشته است. لذا باید دولت در شرایط فعلی جهت حفظ و ایجاد اشتغال به این صنعت کمک کند تا بتوانیم تیراژ تولید را بالا برده و به بازارهای آسیایی وآفریقایی نیز توجه جدی داشته باشیم.
وی در ادامه با اشاره به افزایش مجدد قیمت خودرو و تشریح مشکلات و راهکارهای بهبود شرایط فعلی این صنعت، گفت: شورای رقابت یک شورای سیاست گذاری است و نه شورای قیمت‌گذاری. با توجه به اینکه این شورا باید در سیاست‌های مختلف بازار اثر گذار باشد، این شورا به تنهایی وارد بحث اجرا می‌شود و از آنجا که ابزار اجرا در اختیار این شورا قرار ندارد، در عمل شاهد افزایش قیمت خودرو در بازار هستیم که این روند باید اصلاح شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع مجلس خاطرنشان‌کرد: دولت باید با حمایت منطقی از صنعت خودرو و با برنامه ریزی و راهکارهای کارشناسی قدرت خرید مردم را افزایش دهد تا بتوان از تحریم ها عبور و آن را به فرصت تبدیل کرد./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet