شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
موسوی نژاد با اشاره به ششمین سال اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین:

ترمز مصرف بالای بنزین با سهمیه بندی هم کشیده نشد

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون انرژی مجلس، با اشاره به افزایش مصرف بنزین در کشور، گفت: متاسفانه در برخی از ماه‌های سال مصرف بنزین در کشور با افزایش سرسام آوری مواجه می‌شود که این موضوع می‌تواند خطری برای نرسیدن به خودکفایی بنزین تلقی شود.
یکشنبه 9 تیر 1392 ساعت 15:39
ترمز مصرف بالای بنزین با سهمیه بندی هم کشیده نشد عضو کمیسیون انرژی مجلس، با اشاره به افزایش مصرف بنزین در کشور، گفت: متاسفانه در برخی از ماه‌های سال مصرف بنزین در کشور با افزایش سرسام آوری مواجه می‌شود که این موضوع می‌تواند خطری برای نرسیدن به خودکفایی بنزین تلقی شود. http://cdn.icana.ir/d/019/31173.jpg ترمز,مصرف,بالای,بنزین,با,سهمیه,بندی,هم,کشیده,نشد Icana

سید مهدی موسوی نژاد در گفتوگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه طرح سهمیه بندی بنزین توانست مصرف این سوخت را در کشور کاهش دهد، گفت: قبل از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین مصرف این فرآورده نفتی در کشور با افزایش چشمگیری مواجه شده بود، اما طرح سهمیه بندی  توانست سدی در برابر رشد مصرف‌ها ایجاد کند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی، افزود: شش سال از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین گذشته است، اما به دلیل برخی معضلات از جمله پایین بودن قیمت بنزین داخلی در مقایسه با نرخ‌های بین‌المللی، هم مصرف این سوخت در کشور افزایش یافته و هم دلالان و قاچاقچیان سوخت را وسوسه کرده است.

وی با بیان اینکه باید فرهنگ صرفه جویی مصرف بنزین در کشور نهادینه شود، تصریح کرد: متاسفانه در برخی از ماه‌های سال مصرف بنزین در کشور با افزایش سرسام آوری مواجه می‌شود که این موضوع می‌تواند خطری برای رسیدن به خودکفایی بنزین تلقی شود.

موسوی نژاد اظهار کرد: هرچند به طور دقیق نمی‌توان اذعان کرد که ایران در تولید بنزین به خودکفایی کامل رسیده باشد، اما طرح سهمیه بندی بنزین تا حدودی توانست نیاز کشور به بازارهای جهانی را به شدت کاهش دهد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس، خاطر نشان کرد: در حال حاضر صحبت از قطع کامل واردات بنزین صحیح نیست، اما با ادامه ساخت و تجهیز پالایشگاه‌های کشور، رسیدن به خودکفایی کامل بنزین دور از دسترس نخواهد بود.

همزمان با ورود به ششمین سال اجرای نظام سهمیه‌بندی بنزین، متوسط مصرف این فرآورده نفتی با ثبت رشدی ۱۵ درصدی از مرز ۷۵ میلیون لیتر در روز عبور کرد و در این بین معاون وزیر نفت نسبت به جهش مصرف بنزین در آستانه ماه مبارک رمضان هشدار داد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000