هدر اصلی
1392/04/09 13:22:55
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سلیمانی:

رسانه‌ها یکی از بسترسازان تاثیرگذار بین جریان‌های سیاسی اصولگرا و اصلاح‌طلب هستند

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: رسانه‌ها یکی از بسترسازان تاثیرگذار بین جریان‌های سیاسی اصولگرا و اصلاح‌طلب هستند.
رسانه‌ها یکی از بسترسازان تاثیرگذار بین جریان‌های سیاسی اصولگرا و اصلاح‌طلب هستند نماینده مردم تهران در مجلس گفت: رسانه‌ها یکی از بسترسازان تاثیرگذار بین جریان‌های سیاسی اصولگرا و اصلاح‌طلب هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/20124.jpg رسانه‌ها,یکی,از,بسترسازان,تاثیرگذار,بین,جریان‌های,سیاسی,اصولگرا,و,اصلاح‌طلب,هستند Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ محمد سلیمانی با بیان این که در جلسات خصوصی اصولگرایان و اصلاح‌طلبان اگر با هم دعوا کنند و روبوسی اتفاق بیفتد و چای و فالوده‌ای با هم بخورند هیچ کس متوجه نمی‌شود، ابراز عقیده کرد: اما وقتی مباحث‌شان به رسانه‌ها کشیده می‌شود این رفتار یکسویه رسانه‌هاست که بین این دو جریان را به هم می‌زنند.
عضو فراکسیون جبهه پایداری گفتگو در حوزه‌های فکری و اندیشه‌ای و اجرایی و قانونگذاری را ضروری دانست و افزود: به وجود آوردندگان بستر گفت‌وگوی بین جریان‌های سیاسی کشور باید دید چه کسانی هستند. به نظر بنده رسانه‌ها یکی از بسترسازان تاثیرگذار بین جریان‌های سیاسی اصولگرا و اصلاح‌طلب هستند.
وی افزود: رسانه‌ها با طرح سوالات کیفی و شفاف می‌توانند بستر تعامل بین جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب و همچنین طرح نظرات کارشناسان و صاحب‌نظران در جریان‌های مختلف سیاسی را به وجود آورند.
نماینده مردم تهران در مجلس رسانه‌ها را بسترساز گفت‌وگوهای چندجانبه بین جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا دانست و افزود: صرف نظر از روی کار آمدن دولت اعتدال رسانه‌ها این ظرفیت را دارند که با طرح سوالات کیفی، شفاف و به دور از غرض‌ورزی بسترساز گفت‌وگوهای چندجانبه بین جریان‌های سیاسی کشور باشند ولی مشکل اینجاست که برخی رسانه‌ها گرفتار سلیقه و رفتار سیاسی‌اند.
وی افزود: رسانه‌ها باید به صورت فراگیر زمینه گفت‌وگوی آزاد و سازنده را به وجود آورند ولی بنده سلیمانی که عضو فراکسیون جبهه پایداری هستم اگر تصمیم به ارائه مقاله یا یادداشتی به رسانه‌های مکتوب داشته باشم بسیاری از این رسانه‌ها یادداشت یا مقاله بنده را حتی در حوزه‌های تخصصی چاپ نمی‌کنند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: روزنامه‌ها وابسته به جریان‌های سیاسی هستند و شاید همین وابستگی مانع از انتشار و ارائه دیدگاه‌ها و نقطه نظرات جریان‌های غیرهمسو باشد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: فضای کارشناسی باید بر فضای احساسی و سیاسی در رسانه‌ها جایگزین شود. رسانه‌ها باید اجازه طرح مباحث مختلف در حوزه‌های سیاست خارجی، کشاورزی، صنعت و خودکفایی را به وجود آورند. پرداختن به این مباحث بسیار مهم‌تر از نگاه سیاسی به گوینده این مطالب است.
وی مناظره‌های تلویزیونی رقابت‌های انتخاباتی ریاست‌جمهوری را نمونه خوبی برای بیان نظرات و دیدگاه‌های مختلف جریان‌های سیاسی دانست و افزود:‌ مناظره‌های تلویزیونی در عمل منجر به جدی‌تر شدن فضای انتخابات و اطلاع مردم از حقایق و کاهش بخشی از تنش‌های اجتماعی شد، چنین رویکردی به مباحث سیاسی مطرح شده توسط جریان‌های سیاسی از جمله جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب اهمیت دارد.
سلیمانی با تاکید بر اینکه گفت‌وگوهای اصولگرایان و اصلاح‌طلبان باید در چارچوب قوانین جاری کشور انجام شود، گفت: پرهیز از تهمت و افترا، طرح ارائه راهکارها و اندیشه‌های کارساز، اظهارنظرهای کارشناسانه به دور از اهداف مغرضانه، پرهیز از مطالب به دور از اطلاعات غیرشفاف و تایید نشده و نپرداختن به مسائل حاشیه‌ای باید ملاک جریان‌های اصولگرا و اصلاح‌طلب برای گفت‌وگو باشد.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، نماینده مردم تهران در مجلس متذکر شد: گفت‌وگو بین جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا نوعی کشتی گرفتن است که باید جوانمردانه انجام شود./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet