ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/09 14:31:11
سرویس اقتصادی
بیاتیان در آستانه روز صنعت و معدن مطرح کرد:

مرگ تدریجی صنایع کشور/ نباید نگاه سیاسی به صنعت داشت

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه دولت دهم در پایان عمر خود قرار دارد اما دولت یازدهم باید در این زمینه یک سیاست مدون و روشن برای نجات بخش صنعت از شرایط فعلی داشته باشد، گفت: یک اصل بسیار مهم در این بخش قطع شدن دست افراد سیاسی از حوزه صنعت خواهد بود.
مرگ تدریجی صنایع کشور/ نباید نگاه سیاسی به صنعت داشت عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه دولت دهم در پایان عمر خود قرار دارد اما دولت یازدهم باید در این زمینه یک سیاست مدون و روشن برای نجات بخش صنعت از شرایط فعلی داشته باشد، گفت: یک اصل بسیار مهم در این بخش قطع شدن دست افراد سیاسی از حوزه صنعت خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/17160.jpg مرگ,تدریجی,صنایع,کشور/,نباید,نگاه,سیاسی,به,صنعت,داشت Icana

سید محمد بیاتیان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به قرار گرفتن در آستانه روز دهم تیر مصادف با روز صنعت و معدن تصریح کرد: دولت سهم صنعت از محل درآمدهای هدفمندی پرداخت نکرد و امروز به جایی رسیدیم که صنعت کشور در حال مرگ و درآستانه نابودی قرار دارد.

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از واحدهای تولید کشور در خواب به سر می برند، افزود:  واحدها صنعتی با ضرر و زیان اقدام به تولید می کنند؛ نرخ اشتغال کاهش و کیفیت نیز افت کرده است.

وی ضمن اعلام اینکه وضعیتی که در حال حاضر در بخش صنعت کشور حاکم شده اصلا مناسب نیست، ادامه داد: دولت دهم در پایان عمر خود قرار دارد اما دولت یازدهم باید در این زمینه یک سیاست مدون و روشن داشته باشد و یارانه بخش تولید از محل درآمدهای هدفمندی را پرداخت کند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس در بخش دیگری از اظهاراتش به وضعیت بخش معدن در کشور پرداخت و گفت: معادن بعد از نفت بزرگترین فرصت برای کشور ما است، اما به شرطی که از خام فروشی نجات پیدا کنیم.

این نماینده مردم در مجلس تصریح کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که برداشت از معادن برای کشور ارزش افزوده داشته باشد که علاوه بر ایجاد اشتغال، از معادن یک محصول نهایی و فراوری تولید کنیم تا با عرضه در بازارهای جهانی و ارز آوری، برای کشور درآمد حاصل شود و جایگزین بسیار مناسبی برای نفت و درآمدها نفتی است.

نماینده مردم بیجار در مجلس نهم با اشاره به اینکه  سیاست های مدون ودرستی در این راستا وجود دارد اما در بحث اجرا وزارت صنعت، معدن و تجارت و دستگاه های ذیربط باید باری از دوش صنعت و معدن کشور بردارد، افزود: باید فعالیت هایی صورت گیرد تا صنعت در کشور به حرکت درآید.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان ضمن بیان اولویت های مسئولان اجرایی برای توسعه بخش های صنعت و معدن با توجه به اینکه در آستانه روز صنعت و معدن قرار داریم، گفت: اینکه نقدینگی وسرمایه در گردش از اهمیت ویژه ای برخوردار است اما صنعت کشور نیازمند افزایش کیفیت، تغییر تکنولوژی متناسب با شرایط روز دنیا، ایجاد فضای رقابتی به منظور افزایش کیفیت و حضور در بازارهای جهانی و یک اصل بسیار مهم نیز قطع شدن دست افرادسیاسی از حوزه صنعت است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet