ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/09 13:38:40
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فیاضی:

همگرایی گروه‌های سیاسی موجب تحقق مطالبات مردم می‌شود

عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر همگرایی میان جریان‌های سیاسی کشور گفت: جریان‌های سیاسی ضمن رعایت موازین اخلاقی و رقابت‌های سالم می‌توانند به نقد یکدیگر پرداخته و در راستای هم‌افزایی و مطالبات مردم حرکت کنند.
همگرایی گروه‌های سیاسی موجب تحقق مطالبات مردم می‌شود عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر همگرایی میان جریان‌های سیاسی کشور گفت: جریان‌های سیاسی ضمن رعایت موازین اخلاقی و رقابت‌های سالم می‌توانند به نقد یکدیگر پرداخته و در راستای هم‌افزایی و مطالبات مردم حرکت کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/20668.jpg همگرایی,گروه‌های,سیاسی,موجب,تحقق,مطالبات,مردم,می‌شود Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ عبدالوحید فیاضی درباره اینکه گفتگو و نشست‌های پیوسته میان جریانات سیاسی موجود در کشور تا چه اندازه می‌تواند به وحدت در جامعه منجر شود، اظهار کرد: گروه‌های سیاسی همه از متن نظام هستند و باید فعالیت‌شان در راستا و چارچوب و اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران باشد.
وی افزود: گاهی اوقات اعمال سلیقه‌ها و بروز حاشیه‌هایی که در ارتباط با طیف‌های سیاسی وجود دارد و یا همین‌طور بعضی از اشخاص این امکان به وجود می‌آید که ظرفیت‌های مختلفی در این طیف‌ها قرار گیرند و موجب می‌شود که از مدار عقلانیت خارج شوند.
نماینده اصولگرای مجلس خاطرنشان کرد: در نتیجه با وجود حساسیت‌ها و هیجانات سیاسی غیراصولی و غیرمنطقی که به وجود می‌آید فضای کشور را دچار شکافت‌هایی می‌کند که در آن شرایط شاهد شکاف سیاسی نیز خواهیم بود که نهایتا منجر می‌شود بر ضعف‌هایی که در حوزه اقتصادی یا اجرایی وجود دارد اثرگذار باشد.
فیاضی ادامه داد: کشمکش‌های بی‌مورد و یا بی‌سرانجام که هیچ کدام نفی برای نظام ندارد بلکه موجب فرسایش جناح‌های سیاسی هم می‌شود می‌تواند به ضعف و کاهش توانمندی‌های حاکمیت بینجامد؛ بنابراین وفاق و همگرایی در این زمینه کارساز خواهد بود.
وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو با اشاره به توجه و ضرورت به اعتدال در جامعه، اظهار کرد: وقتی صحبت از اعتدال،‌ میانه‌روی و یا وحدت می‌شود بدان معنی است که رقابت‌ها سالم صورت گیرد و در کنار آن موازین اخلاقی و هنجارهای سیاسی نیز رعایت شود و با توجه به تمامی این مولفه‌ها امکان نقد نیز به وجود خواهد آمد.
نماینده مردم نور ومحمودآباد در مجلس با تاکید بر اینکه در صورت وجود رقابت‌های سالم همگرایی نیز به وجود خواهد آمد، گفت: جناح‌های سیاسی که تا دیروز رقابت می‌کردند امروز باید با رفاقت بیشتر در جهت اهداف نظام و تامین خواسته‌ها و مطالبات مردم گام بردارند و برای تمام این جناح‌های سیاسی مهم خواسته‌های مردم است.
فیاضی تاکید کرد: توجه به خواسته‌ها و مطالبات مردم می‌تواند در راستای هم‌افزایی قرار گیرد و این هم‌افزایی منجر به ایجاد انرژی جدید و حرکت‌های توسعه‌یافته‌ای برای نظام جمهوری اسلامی ایران با در نظر گرفتن منافع ملی باشد.
وی با بیان اینکه جناح‌های سیاسی کشور باید نکات مشترک و شباهت‌های خود را مورد توجه قرار دهند و کاهش اختلافات و درگیری را رقم زنند، گفت: اگر این مساله مورد توجه گروه‌های سیاسی قرار گیرد می‌تواند ما را به هدف اصلی‌مان نزدیک‌تر کند.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، نماینده اصولگرای مجلس افزود: در نتیجه وقتی صحبت از همگرایی گروه‌های سیاسی می‌شود، یک معنی آن این است که چنان با یکدیگر رفیق شوند که بتوان آنها را یک گروه در نظر گرفت؛ البته باید در نظر داشت حاکمیت باید منتقدینی هم داشته باشد تا بتواند اظهارنظرها و انتقاداها آزاد را پذیرا باشد که نهایتا منجر به توسعه هدف‌های جمهوری اسلامی ایران و مطالبات اساسی مردم باشد./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet