خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1392/04/09 14:26:17
سرویس بین الملل
منصوری‌آرانی مطرح کرد:

گفت‌وگوی ملی، راه تنش‌زدایی از فضای سیاسی مصر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه عوامل مختلفی در ناآرامی‌های مصر دخیل است٬ گفت:مرسی با گفت‌وگو به دنبال تنش‌زدایی از فضای سیاسی مصر باشد.
گفت‌وگوی ملی، راه تنش‌زدایی از فضای سیاسی مصر عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه عوامل مختلفی در ناآرامی‌های مصر دخیل است٬ گفت:مرسی با گفت‌وگو به دنبال تنش‌زدایی از فضای سیاسی مصر باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/13530.jpg گفت‌وگوی,ملی،,راه,تنش‌زدایی,از,فضای,سیاسی,مصر Icana

عباسعلی منصوری آرانی در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت٬ درباره ادامه ناآرامی‌ها در مصر٬ گفت: عوامل موثری هم‌چون دخالت آمریکا٬ رژیم صهیونیستی٬ تندروی‌ سلفی‌ها با همدستی کشورهای مرتجع منطقه اوضاع داخلی قاهره را به سمت نا امنی فزاینده حرکت می‌دهد.

نماینده مردم کاشان٬ آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بقایای رژیم دیکتاتورسابق مصر در تلاش هستند اوضاع دخلی این کشور را آشفته کنند٬ تصریح کرد: سقوط حسنی مبارک از ارکان مهم آمریکا و رژیم صهونیستی٬ ضربه مهلکی به آنها وارد کرد از این‌رو استکبار جهانی از یک‌سو به دولت مرسی کمک‌های مالی می‌کند و از سوی دیگر با تحریک مخالفان سعی دارد دولت اسلام‌گرا مصر را تضعیف کند.

وی با اعلام اینکه روی کار آمدن دولت اسلام‌گرای معتدل در قاهره باب طبع سلفی‌های تندرو و اربابان آنها نیست٬ افزود: در یک سال گذشته علی‌رغم اشتباهات محاسباتی که مرسی در ریاست جمهوری خود داشته- کما اینکه خود نیز به آنها معترف است- برخی تندروی‌ها مانع از عملیاتی شدن طرح‌های او برای اعتلای مصر شده است.

نماینده اصولگرای مجلس نهم٬ ادامه داد: اگر مرسی نتواند بر مشکلات ایجاد شده مدیریت مناسب داشته و بر آنهافائق آید قطعا اوضاع سیاسی مصر با تقسیم‌بندی سیاسی که ایجاد می‌شود رو به بحرانی‌تر شدن می‌رود.

منصوری آرانی با تاکید براینکه مخالفان مرسی به دنبال ارتقا جایگاه مصر در سطح داخلی و بین المللی نیستند٬ تصریح کرد: جبهه مخالفان مرسی نه تنها با تضعیف دولت به خواسته‌های خود نخواهند رسید بلکه زمینه‌های حضور نیروهای خارجی در این کشور را فراهم می‌کنند که این برای آینده‌کشوری که در حال گذار از مرحله اول انقلاب خود است بسیار خطرناک خواهد بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه رئیس جمهور مصر باید در چارچوب گفت وگوها به دنبال تنش‌زدایی از فضای سیاسی  مصر باشد٬ گفت: گفت‌وگوی برای ایجاد آشتی ملی تنها راه خروج مصر از بحران رو به رشد اشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet