ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/10 12:59:19
سرویس اقتصادی
عثمانی:

سازمان مدیریت با نصب یک تابلو احیا نمی‌شود/نظام برنامه‌ریزی عملیاتی شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در خصوص احیای سازمان مدیریت برنامه ریزی کشور اظهار داشت: تشکیل این سازمان باید به احیای مدیریت وبرنامه ریزی در عمل منجر شود و نباید به یک تابلو و یک اسم ختم شود.
سازمان مدیریت با نصب یک تابلو احیا نمی‌شود/نظام برنامه‌ریزی عملیاتی شود عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در خصوص احیای سازمان مدیریت برنامه ریزی کشور اظهار داشت: تشکیل این سازمان باید به احیای مدیریت وبرنامه ریزی در عمل منجر شود و نباید به یک تابلو و یک اسم ختم شود. https://cdn.icana.ir/d/019/34269.jpg سازمان,مدیریت,با,نصب,یک,تابلو,احیا,نمی‌شود/نظام,برنامه‌ریزی,عملیاتی,شود Icana

محمد قسیم عثمانی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: با نصب یک تابلو بر سر در یک ساختمان، سازمان مدیریت وبرنامه ریزی احیاء نمی شود و باید نظام برنامه ریزی در عمل مورد توجه جدی قرار گرفته شود.
نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی گفت :فوریت طرح سازمان مدیریت برنامه ریزی تصویب شده و قرار براین است پس از بررسی در کمیسیون مربوطه به صحن ارائه شود.

عثمانی افزود: البته اگر مجلس نیز این طرح را ارائه نمی داد با توجه به نگاه و رویکرد رئیس جمهور منتخب   این سازمان حتما توسط وی احیاء می شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم اظهار داشت: در حال حاضر نظام بودجه ای کشور بر اساس چانه زنی و ارائه طرح ها از طریق لابی  نماینده برای حوزه انتخابیه خود است که در صورت احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی طرح ها طبق شاخص های اقتصادی تعریف و منابع براساس توجیه فنی تخصیص داده خواهد شد.

وی ادامه داد: برای مثال می توان گفت  در شهری سه بیمارستان ساخته می شود در صورتیکه در شهری با جمعیت مشابه یک بیمارستان هم موجود نیست که این ناشی از عدم یک برنامه ریزی دقیق و منسجم است.

تمایل دولت ملاک تقسیم بودجه بود

عثمانی افزود: سابقه سازمان مدیریت و برنامه ریزی نشان می دهد منابع براساس برنامه ریزی و شاخص توسعه یافتگی هر شهر تقسیم می شد اما در این دوره تمایل دولت ملاک تقسیم بودجه شده بود.

وی ادامه داد: بطور مثال رئیس جمهور شخصا تصمیم گرفتند آب دریای خزر به استان سمنان منتقل شود در حالیکه این طرح از لحاظ اقتصادی توجیه فنی و اقتصادی  لازم را ندارد.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خاطر نشان کرد: سازمان مدیریت وبرنامه ریزی می تواند بر دخل و خرج و جریان پولی و مالی کشورنظارت کند و از فساد ورانت خواری جلوگیری کند./

پایان پیام.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet