شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مصری درباره شکایت دولت از نطق میان‌دستور دو نماینده مجلس:

نمایندگان در نطق میان‌دستور از مصونیت قضایی برخوردارند

سرویس سیاسی
سخنگوی هیأت رئیسه مجلس، با بیان اینکه نمایندگان مجلس همیشه در حدود قانون اقدام به اظهار نظر می‌کنند، گفت:‌ بر اساس قانون نماینده در اظهار نظر آزاد بوده و می‌تواند نسبت به مسائل کشور واکنش نشان دهد.
یکشنبه 9 تیر 1392 ساعت 15:10
نمایندگان در نطق میان‌دستور از مصونیت قضایی برخوردارند سخنگوی هیأت رئیسه مجلس، با بیان اینکه نمایندگان مجلس همیشه در حدود قانون اقدام به اظهار نظر می‌کنند، گفت:‌ بر اساس قانون نماینده در اظهار نظر آزاد بوده و می‌تواند نسبت به مسائل کشور واکنش نشان دهد. http://cdn.icana.ir/d/019/25548.jpg نمایندگان,در,نطق,میان‌دستور,از,مصونیت,قضایی,برخوردارند Icana

عبدالرضا مصری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به شکایت دولت از دو نماینده مجلس به‌علت مطرح کردن برخی موضوعات در نطق میان دستور، گفت: بر اساس اصل 86 قانون اساسی، نمایندگان در اظهارات خود دارای مصونیت قضایی هستند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نمایندگان مجلس در حدود قانون اقدام به اظهار نظر می‌کنند، افزود:‌ بر اساس قانون نماینده در اظهار نظر آزاد بوده و می‌تواند نسبت به مسائل کشور واکنش نشان دهد.

وی ادامه داد: از طرف دیگر تنها در صورتی اظهارات و اقدامات نمایندگان مجلس تخلف محسوب می‌شود که حقوق دیگران رعایت نشده و جرم عمومی تلقی شود.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس، با اشاره به نقش هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان برای رسیدگی به اظهارات نمایندگان در نطق‌های خود، تصریح کرد: این هیأت نقش تعیین‌کننده‌ای در شناسایی تخلف نمایندگان دارد، از این‌رو قوه‌قضائیه بعد از بررسی‌های خود، به نظر هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان توجه می‌کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000