هدر اصلی
1392/04/09 15:23:57
سرویس بین الملل
احمدی:

اردوغان با اصلاح سیاست‌های خود، از گسترش دامنه اعتراضات جلوگیری کند

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس با بیان اینکه احتمال گسترش دامنه اعتراضات به سایر نقاط ترکیه وجود دارد٬ توضیح داد: اعتراضات مردم ترکیه تازیانه‌ای بر سیاست‌خارجی اردوغان است.
اردوغان با اصلاح سیاست‌های خود، از گسترش دامنه اعتراضات جلوگیری کند رئیس کمیته روابط خارجی مجلس با بیان اینکه احتمال گسترش دامنه اعتراضات به سایر نقاط ترکیه وجود دارد٬ توضیح داد: اعتراضات مردم ترکیه تازیانه‌ای بر سیاست‌خارجی اردوغان است. https://cdn.icana.ir/d/019/3893.jpg اردوغان,با,اصلاح,سیاست‌های,خود،,از,گسترش,دامنه,اعتراضات,جلوگیری,کند Icana

وحید احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت٬ با اشاره به بازگشت معترضان ترکیه‌ای به میدان تقسیم استانبول برای اعتراض به سیاست‌های اردوغان٬ گفت: سیاست‌های اشتباه دولتمردان ترکیه‌ در خاموش کردن آتشفشان خشم مردم در بازگشت آنها به میدان تقسیم تاثیر گذار بود.

نماینده مردم کنگاور٬ صحنه٬ هرسین و دینور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعتراضات در ترکیه از جابجایی میدان به تحولات بزرگ تبدیل و منجر به کشته و زخمی شدن عده‌ای شد٬ تصریح کرد:  مردم با وجود همه خشونت‌های نیروهای امنیتی، هم‌چنان خواهان تغییر ادبیات نخست‌وزیر و پاسخگو بودن وی در برابر سیاست‌های خود هستند.

وی با اعلام اینکه ملت ترکیه از سیاست خارجی دولت اردوغان به شدت انتقاد دارند٬ ادامه داد: در حوزه سیاست‌خارجی تصمیمات اتخاذی دولت اردوغان از سوی کشورهای غربی دیکته می‌شود که این برای استقلال ترکیه قابل قبول نیست.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با تاکید براینکه دولت آنکارا سعی داشت با حمایت از معارضان سوری جواز ورود اتحادیه اروپا را به اوضاع سوریه تسهیل کند، گفت: کشورهایی که با تحریک دولت اردوغان سعی داشتند به اهداف خود در سوریه دست‌پیدا کنند امروز نه‌تنها در کنار دولت او قرار ندارند بلکه از این کشور انتقاد می‌کنند و طرح عضویت آنها را در حوزه یورو به حالت تعلیق درآورده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ٬ افزود: رفتارهای اتحادیه اروپا نشان داده عنایت چندانی به حکومت ترکیه ندارد و در چند ماه گذشته تنها دولت آنکارا بازیچه‌ای در دستان آنها بوده است.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس با بیان اینکه احتمال گسترش دامنه اعتراضات به سایر نقاط ترکیه وجود دارد٬ توضیح داد: زمزمه‌های از وجود ناآرامی‌‌ها در مناطق کردنشین ترکیه به گوش می‌رسد که این برای اردوغان و دولت او هشداری جدی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet