هدر اصلی
1392/04/09 16:31:36
سرویس سیاسی
آصفری مطرح کرد:

تعاملات نظامی ایران و روسیه، موثر در تبادل تجربیات و ارتقا امنیت خزر

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با اعلام اینکه مشترکات مرزی میان ایران و روسیه ضرورت تعامل و افزایش روابط میان دو کشور را نشان می‌دهد، گفت:‌ ارتباطات نظامی میان دو کشور می‌تواند در تبادل تجربیات و افزایش امنیت منطقه مؤثر باشد.
تعاملات نظامی ایران و روسیه، موثر در تبادل تجربیات و ارتقا امنیت خزر عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با اعلام اینکه مشترکات مرزی میان ایران و روسیه ضرورت تعامل و افزایش روابط میان دو کشور را نشان می‌دهد، گفت:‌ ارتباطات نظامی میان دو کشور می‌تواند در تبادل تجربیات و افزایش امنیت منطقه مؤثر باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/20677.jpg تعاملات,نظامی,ایران,و,روسیه،,موثر,در,تبادل,تجربیات,و,ارتقا,امنیت,خزر Icana

محمدحسن آصفری در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، افزایش تعاملات نظامی میان ایران و روسیه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: به طور حتم بهبود روابط میان دو کشور به افزایش ثبات و امنیت در خزر کمک می‌کند.

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه مشترکات مرزی میان ایران و روسیه ضرورت تعامل و افزایش روابط میان دو کشور را نشان می‌دهد، افزود:‌ ارتباطات نظامی میان دو کشور می‌تواند در تبادل تجربیات و افزایش امنیت منطقه مؤثر باشد.

وی با تأکید بر اینکه اقتدار نظامی ایران و روسیه در بهبود وضعیت منطقه بسیار تأثیر گذار است، تصریح کرد: از طرف دیگر ایران و روسیه از لحاظ اقتصادی دارای مشترکات بسیاری مانند منابع نفتی در دریای خزر هستند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه افزایش ارتباطات اقتصادی دو کشور موجب تحکیم روابط و بهبود تعاملات سیاسی و نظامی می‌شود، یادآور شد: امیدوارم با آغاز دولت یازدهم روابط بین دو کشور ایران و روسیه تقویت شود.

آصفری با اشاره به موضع مشترک ایران و روسیه در مناقشات مطرح شده در سوریه، گفت: خوشبختانه هر دو کشور بر این اعتقاد هستند که مسائل سوریه با اقدامات نظامی حل نمی‌شود و باید آینده این کشور از سوی مردم رقم بخورد.

وی برگزاری دومین مانور نظامی ایران و روسیه در دریایی خزر را مثبت ارزیابی کرد و گفت: به‌طور حتم برگزاری مانور، زمینه آمادگی نظامی دو کشور و افزایش آرامش و ثبات در منطقه دریای خزر را فراهم می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران از توانایی بسیار بالایی برخوردار است، گفت: هم اکنون ناوبرهای ایران در دریای عدن ،مدیترانه و دیگر سواحل حضور داشته و درایستادگی و مبارزه با دزدان دریایی منطقه دریای عمان و همچنین سواحل سومالی و سودان توانمند تر ازنیروهای مسلح آن کشورها عمل کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet