هدر اصلی
1392/04/09 16:58:59
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سلیمی:

دولت جدید یک نقشه راه مشخص را در عرصه فرهنگ ارائه دهد

نماینده محلات در مجلس با بیان اینکه دولت آینده در حوزه فرهنگ نباید نگاه لیبرال‌مآبانه داشته باشد، گفت: دولت جدید باید یک نقشه راه مشخص را در عرصه فرهنگ ارائه دهد تا سیاست‌های نظام در این مبحث دچار خدشه نشود.
دولت جدید یک نقشه راه مشخص را در عرصه فرهنگ ارائه دهد نماینده محلات در مجلس با بیان اینکه دولت آینده در حوزه فرهنگ نباید نگاه لیبرال‌مآبانه داشته باشد، گفت: دولت جدید باید یک نقشه راه مشخص را در عرصه فرهنگ ارائه دهد تا سیاست‌های نظام در این مبحث دچار خدشه نشود. https://cdn.icana.ir/d/019/24601.jpg دولت,جدید,یک,نقشه,راه,مشخص,را,در,عرصه,فرهنگ,ارائه,دهد Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: چارچوب‌های نظام جمهوری اسلامی منطقی، مستدل و مردم‌سالار است. این نظام امین مردم است و رای مردم را حق‌الناس می‌داند و از اول انقلاب نیز از رای مردم حفاظت کرده است.

وی ادامه داد: این ویژگی نظام در سال 88 نیز بر انتخابات و رای مردم حاکم بود و جمهوری اسلامی با چشم بینا و دقت کامل آرای مردم را در انتخابات سال 88 شمرد، اما عده‌ای برای آشوب و فتنه ادعای تقلب را عنوان کردند، درحالیکه انتخابات سال جاری بار دیگر ترفند نخ‌نما شده فتنه‌گران را نمایان کرد.

سلیمی با تاکید بر اینکه مردم با حضورشان در انتخابات امسال امین بودن نظام را به همه نشان دادند، گفت: حال افرادی که آن فتنه را در سال 88 به وجود آوردند باید از نظام جمهوری اسلامی و مردم عذرخواهی کنند البته این عذرخواهی آنان همیشگی خواهد بود، چرا که یک نظام امین و صادق را با ادعای تقلب مورد تهمت قرار دادند. 

نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار داشت: فتنه‌گران با ایجاد هرج و مرج در کشور می‌خواستند نظر خودشان را بر نظام و مردم تحمیل کنند و یک نوع حکومت اشرافی‌گری جدید را به وجود آورند که الحمد‌الله نظام و رهبری با قدرت در مقابل آنان ایستادند.

وی همچنین اولویت‌های کاری رئیس‌جمهور منتخب را چنین برشمرد: اولین اولویت دولت جدید باید این باشد که نابسامانی اقتصادی را سر و سامان دهیم. چرا که این تزلزل بازار به مردم آسیب می رساند.

سلیمی ادامه داد: اولویت‌های دیگری که می‌توانیم برای دولت جدید برشماریم مباحث فرهنگی خواهد بود که نباید یک نگاه لیبرال‌مآبانه در آن حاکم باشد. دولت جدید باید یک نقشه راه مشخصی را در عرصه فرهنگ ارائه دهد تا هر کسی وارد وزارت فرهنگ شد با اعمال سلیقه شخصی سیاست‌های فرهنگی را دچار خدشه نکند.

به گزارش فارس،عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان سخنان خود، خاطرنشان کرد: دولت جدید با الگوقرار دادن اصل حکمت، عزت و مصلحت در سیاست خارجی منافع کشور را دنبال کند. همچنین دولت آینده باید دولت فراجناحی باشد تا بتواند با پرهیز از حاشیه و استفاده از افراد کارآمد، مسائل کشور را به بهترین نحو حل کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet