خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1392/04/09 17:07:10
سرویس دیگر رسانه‌ها_

پیش‌بینی عضو کمیسیون امنیت ملی از وزیران خارجه، کشور و دفاع دولت یازدهم

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس می​گوید: مسئولیت تامین امنیت بر عهده شورای امنیت وزارت کشور است و به دلیل تهدیدات موجود باید کسی به عنوان وزیر معرفی شود که بتواند نیازمندی​های امنیتی را هم خوب بررسی کرده و هم در شورای امنیت تصمیم گیری​های دقیقی را برای این حوزه انجام دهد.
پیش‌بینی عضو کمیسیون امنیت ملی از وزیران خارجه، کشور و دفاع دولت یازدهم عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس می​گوید: مسئولیت تامین امنیت بر عهده شورای امنیت وزارت کشور است و به دلیل تهدیدات موجود باید کسی به عنوان وزیر معرفی شود که بتواند نیازمندی​های امنیتی را هم خوب بررسی کرده و هم در شورای امنیت تصمیم گیری​های دقیقی را برای این حوزه انجام دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/19388.jpg پیش‌بینی,عضو,کمیسیون,امنیت,ملی,از,وزیران,خارجه،,کشور,و,دفاع,دولت,یازدهم Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ عضو حیدرپور شهرضایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در تشریح ویژگی​های وزیر اطلاعات برای دولت یازدهم، گفت: کسی که برای حوزه وزارت اطلاعات مورد نظر دولت است باید مورد تایید مقام معظم رهبری باشد و اشراف کاملی بر تعاملات و سازو کارهای اطلاعاتی که در دنیا مرسوم شده است، داشته باشد.

وی ادامه داد: وزیر اطلاعات دولت آینده باید فضای داخلی کشور را با تهدیدات و فرصت ها کاملا بشناسد که بتواند اگر تهدیدی متوجه ایران شد، آن را مدیریت کند و تصمیماتی که مورد نیاز است به راحتی اتخاذ کند که بار تهدیدات را کم کرده و تهدیدات را به فرصت تبدیل کند.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی در تشریح ویژگی​های وزیر کشور در دولت آینده نیز گفت: به دلیل این که بخشی از حوزه کاری در وزارت کشور هماهنگی های مربوط با نیروی انتظامی است، وزیر کشور باید در این حوزه تخصص لازم را داشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که وزیر کشور باید اشراف کاملی بر مسائل شهرداری ها داشته باشد، گفت: حدود 30 درصد از وظایف وزارت کشور وظایفی است که باید شهرداری ها انجام دهند و بهتر است کسی را انتخاب کنند که اشراف کامل به این 30 درصد کار را داشته باشد.

وی تصریح کرد: مسئولیت تامین امنیت بر عهده شورای امنیت وزارت کشور است و به دلیل تهدیدات موجود باید کسی به عنوان وزیر معرفی شود که بتواند نیازمندی​های امنیتی را هم خوب بررسی کند و هم در شورای امنیت تصمیم گیری​های دقیقی را برای این حوزه انجام دهد.

حیدرپور با اشاره به اهمیت وزارت دفاع گفت: وزارت دفاع راه بسیار خوبی را در سال​های گذشته برای هموار کردن و به دست آوردن آن چیزی که بنیه دفاعی کشور بخواهد تا کنون پشت سر گذاشته است و باید به سمتی برویم که همین راه را ادامه دهیم.

وی تاکید کرد: در حوزه وزارت دفاع باید برنامه ای داشته باشیم که وزیر دفاع با همان نگاه و دانش و تجربه راه طی شده را ادامه دهد تا بنیه دفاعی را به خودکفایی قطعی برسانیم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که در حوزه وزارت خارجه خوشبختانه نیروهای بسیار خوبی را پرورش داده ایم، گفت: سیاست خارجه ما در طول دوره دولت نهم و دهم آنطور که علاقه مند بودیم جلو نرفت و هم اکنون وزیر خارجه ای را می خواهیم که بتواند خرابی​هایی که در روابط ما با کشورهای خارجی به وقوع پیوسته است را ترمیم کند. حتما نباید دل خود را به این خوش کنیم که در آمریکای جنوبی باشیم! باید کسی وزیر شود که بتواند علاوه بر ترمیم خرابی​ها در روابط موجود، پیوند بسیار خوبی در حوزه های اقتصادی و بیزینس دیپلماتیک ایجاد کند.

وی با بیان این که گزینه های مناسبی برای وزارت خارجه در ایران وجود دارد، اما ولایتی یکی از مناسب ترین گزینه ها برای این وزارتخانه است، گفت: درباره وزارت کشور نیز مناسب ترین گزینه ای که بتواند کار وزارت کشور را انجام دهد، آقای قالیباف است که سابقه کار نیروی انتظامی، سپاه و شهرداری را دارد.

به گزارش خبرآنلاین،عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: درباره وزیر دفاع در دولت آینده نیز سردار احمد وحیدی که در این دوره وزیر بود، نیروی خوب و مناسبی است که در این دوره خوب کار کرده است و مورد تایید کمیسیون امنیت ملی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet