خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1392/04/09 17:21:54
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حیدرپور:

نطق در راستای ایفای وظایف نمایندگی قابل تعقیب کیفری نیست

عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس با اشاره به شکایت دولت از دو نماینده به دلیل نطق آنان در صحن علنی بهارستان درخصوص سفر رئیس‌جمهور به نیویورک به قوه قضائیه، گفت: دستگاه قضایی در این راستا از هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان، موضوع را استعلام کرده است و ان‌شاءالله در جلسات آتی هیات این موضوع بررسی خواهد شد.
نطق در راستای ایفای وظایف نمایندگی قابل تعقیب کیفری نیست عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس با اشاره به شکایت دولت از دو نماینده به دلیل نطق آنان در صحن علنی بهارستان درخصوص سفر رئیس‌جمهور به نیویورک به قوه قضائیه، گفت: دستگاه قضایی در این راستا از هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان، موضوع را استعلام کرده است و ان‌شاءالله در جلسات آتی هیات این موضوع بررسی خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/40392.jpg نطق,در,راستای,ایفای,وظایف,نمایندگی,قابل,تعقیب,کیفری,نیست Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان در مجلس،درباره شکایت دولت از برخی نمایندگان  مجلس به دلیل مطرح کردن پاره‌ای از موضوعات در نطق میان دستور خود، اظهار داشت: شکایت‌های دولت بیشتر راجع به نطق‌های نمایندگان درباره سفر رئیس‌جمهور به نیویورک بوده است که از طریق معاونت حقوقی رئیس جمهور به قوه قضاییه ارجاع شده و دستگاه قضایی نیز در این راستا از هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان، موضوع را استعلام کرده است تا موضوع شفاف شود نطق این نمایندگان در راستای ایفای وظایف نمایندگی بوده یا خیر.

وی در ادامه افزود: هیات نظارت بر رفتار نمایندگان تا کنون درباره نطق نمایندگانی که با موضوع سفر رئیس جمهور به نیویورک ایراد شده، اظهارنظر نکرده است و ان‌شاءالله در جلسات آتی هیات طی دو هفته آتی  این موضوع بررسی خواهد شد.

عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در ادامه تصریح کرد: براساس اصل 86 قانون اساسی، نمایندگان‏ مجلس‏ در مقام‏ ایفای‏ وظایف‏ نمایندگی خود ‏ در اظهارنظر در مسائل داخلی و خارجی ‌کاملاً آزادند لذا اگر اظهار نظر آنان در راستای ایفای وظایف نمایندگی باشد قابل تعقیب کیفری نیست.

به گزارش باشگاه خبرنگاران،حیدرپور تصریح  کرد: بر این اساس در این مورد  شکایت نیز  باید بررسی شود آیا موضوعاتی که در نطق مطرح شده در راستای وظایف نمایندگی بوده یا نه، تا ان‌شاءالله نتیجه بررسی‌ها به قوه قضائیه اعلام شود.

گفتنی است؛ معاونت حقوقی رئیس‌جمهور از ۲ نماینده مجلس به علت نطق‌های آنان درباره سفر رئیس‌جمهور به نیویورک به قوه قضائیه شکایت کرده است./

 
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet