عید سعید غدیرخم
1392/04/10 09:06:46
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حیدرپورشهرضایی:

حق حاکمیت ایران بر جزایر سه‌گانه قابل مذاکره نیست

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با بیان اینکه آمریکا با هدف ضربه زدن به ایران از اقدامات امارات حمایت می‌کند، گفت: حق حاکمیت ایران بر جزایر سه‌گانه به هیچ‌وجه قابل مذاکره نیست.
حق حاکمیت ایران بر جزایر سه‌گانه قابل مذاکره نیست عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با بیان اینکه آمریکا با هدف ضربه زدن به ایران از اقدامات امارات حمایت می‌کند، گفت: حق حاکمیت ایران بر جزایر سه‌گانه به هیچ‌وجه قابل مذاکره نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/34271.jpg حق,حاکمیت,ایران,بر,جزایر,سه‌گانه,قابل,مذاکره,نیست Icana

به گزارش گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛عوض حیدرپورشهرضایی عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت ، در واکنش بیانیه وزارت امورخارجه امارات مبنی بر آمادگی این کشور برای حل مسالمت آمیز، اختلافات مرزی با ایران، گفت: داده‌های تاریخی مالکیت ایران بر این جزایر را ثابت می‌کند و دست و پا زدن‌های امارات با همراهی آمریکا در این زمینه راه به جایی نخواهد برد.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه امارات با مطرح کردن موضوع جزایر سه گانه به‌دنبال کسب هویت است، افزود: امارات متحده عربی به عنوان کشوری نوظهور و بدون ریشه، در تلاش است تا با تاریخ‌سازی برای خود هویت و اعتبار کسب کند و بر این اساس برای اینکه حرفی در مجامع بین‌المللی برای گفتن داشته باشد که براین اساس بحث مالکیت بر جزایر را تکرار می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه اظهارات خلاف واقع و بی‌اساس امارات، درخور پاسخ دادن مقامات ایرانی نیست، افزود: حق حاکمیت ایران بر این جزایر به هیچ وجه قابل مذاکره نیست.

حیدرپور با بیان اینکه آمریکا با هدف ضربه زدن به ایران از اقدامات امارات حمایت می‌کند، گفت: واشنگتن مخالف ایران است و طبیعی است که از اختلاف ایران و امارات به نفع خود استفاده کند.

به گزارش  مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، ادامه داد: داده‌های تاریخی مالکیت ایران بر این جزایر را ثابت می‌کند و دست و پا زدن‌های امارات با همراهی آمریکا راه به جایی نخواهد برد./

پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet